rytm serca
-
PULS życia - czego możemy się dowiedzieć, kontrolując TĘTNO?
Puls za szybki, tętno zbyt wolne, nieregularne - taki stan często niepokoi, o czym świadczą choćby liczne pytania do lekarzy w naszym serwisie. Większość zmian rytmu pracy serca jest fizjologiczna - reaguje ono na stres, wysiłek, zmienia się z...
-
Zaburzenia przewodzenia i automatyzmu
Zaburzenie rytmu serca to nieregularne oraz znacznie wykraczająca poza bezpieczną częstotliwość skurcze serca. Pierwsze niepokojące zmiany mogą pojawić się wokół tzw. układu bodźcowo-przewodzącego.
-
Arytmia (zaburzenia rytmu serca)
Arytmia, czyli zaburzenia rytmu serca to stan charakteryzujący się nieregularną częstotliwością skurczów serca. Zaburzenie tego procesu może być bardzo niebezpieczne i stanowić zagrożenie dla życia.
-
Nadczynność trzustki
-
Uciec przed udarem, czyli ocal swój mózg
Udar mózgu to jedna z najczęstszych przyczyn zgonu w krajach rozwiniętych, także w Polsce. Można się jednak przed nim ochronić lub przynajmniej sprawić, by jego skutki były łagodniejsze
-
Badanie holterowskie (metodą Holtera)
Metoda Holtera umożliwia obserwację pracy serca przez całą dobę. Dzięki badaniu możliwe jest wykrycie nawet najmniejszej zmiany chorobowej w obrębie mięśnia sercowego.
-
Test wysiłkowy
Test wysiłkowy, nazywany też elektrokardiograficzną próbą wysiłkową to badanie medyczne mierzące zmianę w zapisie EKG spowodowaną wysiłkiem fizycznym. Ta metoda diagnostyczna wykorzystywana jest w medycynie od lat 30. minionego wieku.