-
Jakie badania na tarczycę? Dowiedz się, jak zadbać o ten ważny gruczoł
Jakie badania na tarczycę? Odpowiedź jest bardzo istotna, bo tarczyca jako jeden z największych gruczołów wewnątrzwydzielniczych pełni bardzo istotne funkcje w organizmie człowieka.
-
Jakie badania na trzustkę? Nie zaniedbuj profilaktyki!
Jakie badania na trzustkę? To pytanie, które zadaje sobie każdy, kto ma jakiekolwiek dolegliwości ze strony tego narządu. Co ważne, w takim przypadku nie wolno zwlekać z wizytą u lekarza.
-
Zmarszczki palacza. Dowiedz się, jak sobie z nimi radzić!
Zmarszczki palacza to wbrew pozorom problem, który dotyka nie tylko osoby palące papierosy. Ich pojawienie się związane jest z aktywnością mięśnia okrężnego ust. Są jednak skuteczne metody, by zmniejszyć widoczność tych zmarszczek, a nawet się ich pozbyć.
-
Kamień do twarzy: co to takiego? Jakie są efekty jego stosowania?
Kamień do twarzy to niezwykły pomysł na masaż twarzy. Jest to nowość, jeśli chodzi o akcesoria do pielęgnacji i masażu buzi, z którą warto się zapoznać. Istnieje kilka rodzajów kamieni polecanych do masażu twarzy - wybierz swój!
-
Rumień na twarzy: skąd się bierze i jak się go pozbyć?
Rumień na twarzy to jedna z cech skóry naczyniowej. Oprócz samego zaczerwienienia, może też pojawiać się uczucie pieczenia czy ściągnięcia. Z pozoru obojętne schorzenie, może jednak okazać się bardzo dokuczliwe.
-
Choroba pocałunków: jak leczyć? Czy łatwo się nią zarazić?
Choroba pocałunków wzięła swoją nazwę od tego, że przenosi się przez ślinę, czyli drogą kropelkową, ale może też dojść do zakażenia nią drogą płciową. Dowiedz się, jak przebiega oraz jak sobie radzić z jej objawami.
-
Kwasy na twarz: jak stosować i wybierać? Dowiedz się jak bezpiecznie się nimi posługiwać?
Kwasy na twarz to zabiegi, które można przeprowadzić zarówno w domu, jak i w gabinecie kosmetycznym. Kluczowym jest tutaj wybranie właściwych produktów zarówno ze względu na jakość, jak i potrzeby określonej osoby.
-
Choroba dwubiegunowa: co to? Czym różni się od depresji dwubiegunowej?
Choroba dwubiegunowa wzbudza wiele uczyć w osobach, które mają z nią styczność. Jednym z nich jest obawa przed społecznym odrzuceniem, lęk przed osamotnieniem. Tymczasem jest to jedna z wielu różnych chorób, z którymi mierzy się ludzkość i powinna być traktowana, jak każda inna.
-
Choroba trzewna, czyli celiakia. Kto jest na nią narażony?
Choroba trzewna jest chorobą autoimmunologiczną. W ostatnich latach dużo mówi się o niej w mediach i często ludzie twierdzą, że chorują na celiakię, choć w rzeczywistości jest to np. zwykła alergia pokarmowa. Na czym polega celiakia i jak się ją leczy?
-
Choroba Blounta: co to za schorzenie? Kto jest na nią narażony?
Choroba Blounta to inaczej piszczel szpotawa - schorzenie wiąże się z występowaniem szpotawego ustawienia kości piszczelowej. Nazwa pochodzi od nazwiska lekarza ortopedy, który pierwszy opisał chorobę w 1937 r.
-
Zmarszczki pod oczami. Poznaj skuteczne metody radzenia sobie z nimi
Zmarszczki pod oczami są najczęstszym objawem upływającego czasu i problemem, który dotyczy ludzi bez względu na płeć. Na szczęście kosmetologia i medycyna estetyczna znają sposoby na ich redukcję, a nawet całkowite pozbycie się.
-
Endometrioza - co to takiego? Pytanie, które może spędzać sen z powiek wielu kobiet
Endometrioza co to? To złożone schorzenie, które może powodować nie tylko na dyskomfort i ból w czasie miesiączki, ale również wiązać się z problemem płodności i możliwością zajścia w ciążę.
-
Choroby tkanki łącznej - czym są? Jak często są spotykane? Skąd się biorą?
Choroby tkanki łącznej to patologiczne zmiany, które pojawiają się na obszarze jej komórek. Można zaobserwować tam stany zapalne oraz schorzenia niezapalne. Ważne jest, by prawidłowo rozpoznać chorobę i poddać ją właściwej terapii.
-
Twindemia - skąd się wzięła i dla kogo stanowi zagrożenie? Czym jest zjawisko, o którym mówi się coraz głośniej?
Twindemia to przerażające określenie, które pojawia się mediach, a wiąże się zarówno z sezonową grypą, jak i pandemią COVID-19. Co jeśli obie te choroby wystąpią jednocześnie u tego samego pacjenta? Czy jest to groźne?
-
Choroba naczyń obwodowych to bardzo poważne schorzenie. Dowiedz się jakie objawy powinny wzbudzić niepokój
Choroba naczyń obwodowych (PVD) to nie to samo, co choroba tętnic obwodowych (PAD), choć nazwy te niestety bywają używane zamiennie. Właściwe rozpoznanie choroby może mieć kolosalne znaczenie dla pacjenta.
-
Płukanie pęcherza moczowego. Czy problem ten dotyczy wyłącznie mężczyzn?
Płukanie pęcherza moczowego to procedura, która pojawia się najczęściej w związku z zatrzymaniem moczu. Zabieg ten ma zapobiegać powstawaniu skrzepów, które zatykają cewnik. Jest więc czasem konieczny i ma znaczenie nie tylko higieniczne, ale przede wszystkim zdrowotne.
-
Ketamina - co to jest? Dlaczego młodzi ludzie tak bardzo się nią interesują?
Ketamina - co to właściwie jest? Zadaje sobie to pytanie każdy, kto ma dziecko w wieku, w którym chętnie chodzi się do klubów i dyskotek. Nastolatki bowiem bardzo często traktują tę substancję jak ekstazy - jest znacznie tańsza, a działa pobodnie. Nie jest niestety tajemnicą, że produkty psychoaktywne od zawsze fascynowały ludzi.
-
Płukanie jamy ustnej to wcale nie taka prosta czynność! Zwłaszcza, jeśli mają zostać osiągnięte określone efekty
Płukanie jamy ustnej nie może zastąpić czyszczenia mechanicznego zwykłą szczoteczką do zębów. W odosobnionych przypadkach i na krótki okres czasu ta metoda może być jedyną formą higieny, np. po niektórych zabiegach. Tym bardziej warto wiedzieć, jak robić to poprawnie i jakie środki stosować.
-
Płukanie żołądka - kiedy jest konieczne przeprowadzenie zabiegu?
Płukanie żołądka to czasem konieczna czynność, zwłaszcza gdy została spożyta substancja, która zagraża zdrowiu, a niekiedy nawet życiu. Wówczas zabieg ten może okazać się jedynym ratunkiem.
-
Jakie badania po covidzie? Musisz to wiedzieć, by odpowiednio zadbać o siebie i rodzinę!
Jakie badania po covidzie warto wykonać to bardzo istotna kwestia, którą powinien zająć się każdy, kto przeszedł zakażenie. Choroba jest poważna i wiąże się z licznymi powikłaniami, które nieleczone, mogą mieć przykre konsekwencje zdrowotne. Osłabiona odporność może też sprzyjać kolejnym infekcjom.