Kamień do twarzy: co to takiego? Jakie są efekty jego stosowania?

Kamień do twarzy to niezwykły pomysł na masaż twarzy. Jest to nowość, jeśli chodzi o akcesoria do pielęgnacji i masażu buzi, z którą warto się zapoznać. Istnieje kilka rodzajów kamieni polecanych do masażu twarzy - wybierz swój!

Jakie kamienie do masażu twarzy są polecane? Sprawdź koniecznie!

Kamień do twarzy to nowy sposób na zadbanie o kondycję skóry. Pielęgnacja skóry twarzy to doskonała droga do spowolnienia procesu starzenia. Na rynku dostępne są różne możliwości, jeśli chodzi o kamienie do twarzy w postaci rollerów czy kamieni Gua Sha. Różnią się wielkością, kształtem i rodzajem kamienia, który użyto do stworzenia konkretnego narzędzia.  

Joga twarzy może być wykonywana w dowolnym momencie dnia, nie wymaga szczególnych przygotowań. Joga twarzy. Jak ćwiczyć, by osiągnąć jak najlepsze efekty?

Czy kamień do masowania twarzy albo roller dają dobre efekty? Czy warto w nie zainwestować?

Kamień do masowania twarzy to rozwiązanie dla osób, które interesują się poprawą kondycji skóry w sposób naturalny. Jeśli planują stosować bądź już ćwiczą jogę twarzy, to takie masaże są idealnym połączeniem. Sam masaż niezależnie od tego, czym jest wykonywany i na jakie partie ciała, to nie tylko przyjemność. Jeśli robiony jest prawidłowo, przynosi dodatkowe efekty takie, jak:

  • poprawa samopoczucia,
  • poprawa jakości pracy mięśni i stawów,
  • ujędrnienie i uelastycznienie skóry. 

Dlatego też masaż twarzy jest jednym z obecnie najbardziej popularnych trendów, które przypadają do gustu osobom dbającym o ciało i skórę.

Zobacz wideo Olejowe oczyszczanie twarzy - sposób Azjatek na piękną cerę

Kamień wulkaniczny do twarzy – jakie ma właściwości?

Kamień wulkaniczny do twarzy oprócz oczywistych właściwości związanych z masażem, cudownie matuje skórę usuwając z niej nadmiar sebum. Można stosować go w zależności od rodzaju cery – albo na całej twarzy, albo w miejscach, w których się ona przetłuszcza i nieprzyjemnie świeci. Co ciekawe – można go śmiało stosować nawet kilka razy w ciągu dnia i to nie tylko na oczyszczoną skórę, ale i na pokrytą makijażem. Sprawdza się dużo lepiej od bibułek. Jest produktem wielokrotnego użytku, który śmiało można myć. 

Jeden z najnowszych trendów polecanych przez użytkowników – kamień do masażu twarzy Gua Sha

Jest to nowinka z zakresu koreańskich metod pielęgnacji skóry. Słowo "Gua" oznacza pocierać, a "Sha" czerwoną wysypkę, która powstaje w związku z pocieraniem nim o skórę i uwalnianiem się ciepła. Kamień do masażu twarzy Gua Sha de facto nadaje się do pielęgnacji całego ciała. Wśród jego działania wskazuje się to, że poprawia ukrwienie i przepływ limfy, a także ujędrnia skórę. Jeśli wykonany jest z zielonego kamienia, to winien to być jadeit, któremu przypisywane są też dodatkowe właściwości takie, jak: usuwanie toksyn, oddziaływanie przeciwbólowe, rozluźniające, przeciwzapalne. Jeśli masażer wykonany jest z kwarcu, to przypisuje się mu właściwości związane z leczeniem bólów głowy, stawów i mięśni, pomaga przy problemach natury psychicznej i bezsenności związanej ze stresem. 

pielęgnacja twarzy Kwasy na twarz: jak stosować i wybierać? Dowiedz się jak bezpiecznie się nimi posługiwać?

Jak używać kamienia do twarzy, by osiągnąć jak najlepsze efekty?

Gwarantem sukcesu, jak we wszystkich rodzajach zabiegów, jest systematyczność, konsekwencja i regularność. Żadna metoda, która miałaby poprawić kondycję skóry twarzy czy ciała nie przyniesie pożądanych efektów, jeśli zabieg będzie przeprowadzany raz na jakiś czas. Jak więc używać kamienia do twarzy? Kilka razy w tygodniu, choć najlepiej byłoby codziennie. Należy oczyścić twarz, nałożyć serum lub inny krem, by przesuwany po twarzy, kamień miał dobry poślizg. Najlepiej przeprowadzać masaż od dołu w okolicach obojczyków i wędrując ku górze. Podobnie z przodu twarzy – od brody i szczęki promienistym ruchem w kierunku policzków. Ostatni etap to czoło. Tu również zaczynamy od dołu – od nasady brwi i delikatnie kierujemy się ku górze.

Zobacz też: Wystarczy 15 min dziennie, by pozbyć się drugiego podbródka. Prosty sposób na jędrną skórę

Więcej o: