Zmarszczki palacza. Dowiedz się, jak sobie z nimi radzić!

Zmarszczki palacza to wbrew pozorom problem, który dotyka nie tylko osoby palące papierosy. Ich pojawienie się związane jest z aktywnością mięśnia okrężnego ust. Są jednak skuteczne metody, by zmniejszyć widoczność tych zmarszczek, a nawet się ich pozbyć.

Zmarszczki palacza to inaczej … kod kreskowy. Skąd taka nazwa?

Zmarszczki palacza to zjawisko, które jak już wspomniano wyżej, może dotknąć każdego z nas, bez względu na to czy na co dzień palimy papierosy. Niemniej jednak osoby stykające się z nikotyną na co dzień są bardziej narażone na ich powstawanie. Potocznie mówi się, że zmarszczki palacza to inaczej kod kreskowy. Określenie wzięło się z kształtu zmarszczek w postaci pionowych bruzd wokół ust. Ten rodzaj zmarszczek kojarzony jest z nieatrakcyjnym nałogiem w postaci palenia papierosów, ponieważ palacze często robią "dziubek" podczas zaciągania się dymem papierosowym.

Jakie są najskuteczniejsze zabiegi na zmarszczki palacza?

W dzisiejszych czasach medycyna estetyczna daje wiele możliwości. Wymienić tutaj można:

  • botoks,
  • kwas hialuronowy,
  • laseroterapia.

Istotne jest jednak to, że mięsień okrężny ust pracuje dość intensywnie i ta okolica do korekty jest dość wymagająca. Dlatego, jakie są najskuteczniejsze zabiegi na zmarszczki palacza, będzie zależało od indywidualnych predyspozycji. Czasem na ten rodzaj zmarszczek dobrze sprawdza się korekta ust poprzez ich wypełnienie.

Zobacz wideo Pielęgnacja skóry zimą. Gdy jest zimno, sprawdzą się oleje

Zmarszczki palacza: inna nazwa, ten sam problem

Zmarszczki palacza (inna nazwa: zmarszczki mimiczne) - jeśli ich obecność na naszej twarzy nam sprawia nam dyskomfort psychiczny, wpływa na poczucie własnej wartości i pewność siebie, warto przemyśleć poddanie się jednemu z zabiegów medycyny estetycznej – oczywiście wybór konsultując uprzednio z lekarzem. Taka ingerencja nie tylko poprawi wizualny wygląd naszej twarzy, ale przede wszystkim poprawi samopoczucie i wpłynie na samoocenę. Należy przy tym pamiętać o daleko idącej ostrożności, gdyż "poprawianie urody" bywa uzależniające. 

Domowe maseczki na zmarszczki palacza – czy są skuteczne?

Wszystko zależy od tego, jak głębokie są bruzdy oraz od naszych własnych predyspozycji, czyli czy i jak szybko one powstają. Nie zaszkodzi jednak skorzystać z prostych rozwiązań zanim zdecydujemy się na zabieg medycyny estetycznej. Jednym z polecanych rozwiązań, jeśli chodzi o domowe maseczki na zmarszczki palacza, jest np. wykonana z banana i olejku migdałowego. Z obu należy zrobić kleistą papkę, którą nakładamy na oczyszczoną skórę wokół ust. Delikatnie wklepać palcami i położyć ciepły okład. Po ok. 30 minutach zmyć. Kolejnym przykładem może być maseczka z surowego jajka, twarogu i słodkiej śmietany. Wszystko mieszamy razem do konsystencji gęstego kremu i nakładamy wokół ust, lekko wklepując. Pozostawić na 20-30 minut, a następnie zmyć.

Czy są inne domowe sposoby na zmarszczki palacza? Tak!

Poza maseczkami jako domowe sposoby na zmarszczki palacza podaje się jeszcze:

  • dostępne w drogeriach kremy,
  • masaże i joga twarzy,
  • kwas hialuronowy,
  • peeling.

Skuteczność tych sposobów będzie jednak możliwa tylko przy niewielkich zmarszczkach – nie pomogą na głębokie bruzdy. Tu jednak szansę daje medycyna estetyczna.

Zobacz też: Co to jest smocza krew? Niecodzienny składnik działa jak "żelazko" na zmarszczki

Więcej o: