Czyrak - leczenie domowe

Czyrak naturalnie może utrzymywać się nawet przez dwa tygodnie. Dlatego, gdy się pojawi, powinniśmy postawić na leczenie domowe, które znacznie przyspieszy zanikanie dolegliwości.

Czyrak: szpecący i bolesny

Czyrak na skórze to bardzo nieprzyjemna dolegliwość, która jest dla nas dużym problemem estetycznym. Chcemy jak najszybciej się ich pozbyć. Nie powinniśmy jednak ulegać pokusie wyciskania ich. To może tylko pogorszyć naszą sytuację.

Czyrak naturalnie może utrzymywać się nawet przez dwa tygodnie, dlatego w sytuacji gdy się pojawia, zaczynamy szukać domowych sposobów na wyleczenie tej przypadłości. Na szczęście dzięki różnym naturalnym metodom możliwe jest przyspieszenie tego procesu.

Jakie są główne przyczyny występowania czyraków?

  • zatkane gruczoły potowe
  • zakażenie bakteryjne
  • zapalenie mieszków włosowych

 

W sytuacji, gdy czyraki powstają jeden po drugim, powinniśmy skonsultować się lekarzem. To oznaka, że mogło dojść do zakażenia krwi. Wówczas w leczeniu czyraków stosuje się antybiotyk.

Czyrak: leczenie domowe

Gdy zakażone miejsce wypełnia się ropą, zaczynamy odczuwać silny ból. Czyrak jest więc nie tylko problemem estetycznym. Jak szybko możemy poradzić sobie z tą nieprzyjemną dolegliwością? Wiele osób decyduje się na sprawdzone domowe sposoby. Oto 5 popularnych naturalnych metod, które przyspieszają zaniknie czyraków:

  • Jednym z najpopularniejszych sposobów są okłady ze sproszkowanych nasion kminku. Przed nałożeniem na czyraka musimy zmoczyć je w gorącej wodzie. Okłady powtarza się cztery razy dziennie.
  • Pomocny okazuje się także sok z cebuli. Powinien być przykładany do skóry cztery razy dziennie.
  • Kolejna metoda to ciepłe okłady, np. za pomocą ciepłego ręcznika. Gdy ropa zniknie koniecznie powinniśmy nanieść na skórę krem antybakteryjny.
  • Pomóc mogą także okłady ze zmiażdżonych liści kapusty.
  • Jeszcze inny pomocny produkt to jajko. Ugotuj je na twardo, a następnie samo białko przyłóż do czyraka. Na koniec przykryj je gazą.

 

 

Więcej o: