Ortolifting - nowy sposób na zmarszczki?

Wygładzanie zmarszczek i walka z upływem czasu zazwyczaj kojarzy się z zakupem drogich kremów lub wizytą w gabinecie medycyny estetycznej. Jednak to nie jedyne, skuteczne sposoby, pozwalające przywrócić skórze młodość. Od pewnego czasu w jej uzyskaniu może pomóc wizyta u ortodonty.

Dołącz do nas na Facebooku!

Celem wizyty u lekarza ortodonty najczęściej jest korekcja wad zgryzu. Dzięki doborowi odpowiedniego aparatu można "naprawić" to, czego poskąpiła nam natura. Piękne i równe zęby to nie jedyna korzyść płynąca z wizyty w gabinecie. Z pomocą ortodonty, przy okazji korygowania stanu uzębienia, można znacznie zredukować zmarszczki mimiczne oraz wygładzić owal twarzy. Jak to możliwe?

Ortolifting, czyli co?

Ortolifting, w przeciwieństwie do innych metod wygładzających lub całkowicie likwidujących zmarszczki, jest bez inwazyjny i niesie za sobą korzyści nie tylko w postaci młodziej wyglądającej skóry. Założenie na zęby specjalnego aparatu ortodontycznego pozwala rozszerzyć łuk zębowy, ujędrnić i uelastycznić mięśnie twarzy. Dodatkowo likwiduje lub jedynie częściowo spłyca zmarszczki mimiczne. Noszenie aparatu jest równie skuteczne co botoks czy kwas hialuronowy. Mimo że nie działa tak szybko i efekty nie są widoczne od razu, to w porównaniu z substancjami chemicznymi, utrzymują się znacznie dłużej.

Jak to wygląda?

Do liftingu stomatologicznego wykorzystuje się aparaty z tzw. systemem Damona. W przeciwieństwie do tych tradycyjnych nie posiada on ani metalowych, ani wykonanych z bardziej elastycznych materiałów ligatur, które utrzymują zęby w prawidłowej pozycji. Mechanizm umożliwiający "przymocowanie" aparatu do łuków zębowych jest bardziej pasywny, dzięki czemu ruchy są swobodniejsze. Tarcia stają się dużo mniejsze, a same zęby znacznie szybciej ustawiają się na prawidłowych pozycjach. Dzięki czemu stają się zdrowsze oraz prostsze. Noszenie aparatu pozwala także wpłynąć i poprawić naturalną pracę mięśni twarzy, języka oraz kości czaszki. Jedyną wadą ortoliftingu jest jego cena. Założenie stałego aparatu może kosztować nawet kilka tysięcy.

Czy to bezpieczne?

Zdaniem specjalistów zabieg jest całkowicie bezpieczny i może być wykonywany u pacjentów w każdym wieku. Z jego pomocą można nie tylko wygładzić, ujędrnić skórę twarzy czy odmłodzić i skorygować wady uzębienia. Ustawienie zębów w prawidłowej pozycji pozwala zlikwidować seplenienie oraz nieprawidłową artykulację. Dodatkowo eliminuje bezdech senny i problemy z górnymi drogami oddechowymi.

Zobacz wideo
Więcej o: