Lipoliza

Lipoliza (inaczej zabieg lipoterapii iniekcyjnej) polega na wstrzykiwaniu w modelowane okolice ciała fosfatydylochiny (PPC) - płynnej lecytyny.

Dołącz do nas na Facebooku!

PPC to lecytyna, która otrzymywana jest z ziaren soi. Lipoliza jest alternatywą dla tych, którzy z różnych powodów nie mogą poddać się zabiegowi liposukcji (odsysania tłuszczu). Zabieg stosuje się w celu odchudzenia miejsc, które pomimo wysiłków pacjenta nie chudną: twarz (podbródek, broda, policzki), rzadziej brzuch, pośladki czy uda.

Działanie

Fosfatydylochina podawana w tkankę tłuszczową powoduje rozerwanie komórek tłuszczowych (adipocytów). Po wniknięciu do komórki wywołuje rozpad trójglicerydów. Razem z lipoproteinami jest transportowana do wątroby , gdzie następuje rozpad tłuszczów i wydalanie ich z organizmu.

Zobacz wideo

Efekty zabiegu

Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Fosfatydylocholiny wstrzykuje się bezpośrednio do tkanki tłuszczowej, która ma zostać zredukowana. Największe efekty zabiegu osiągane są u pacjentów z nadmiernym nagromadzeniem tłuszczu, który w wyniku diety oraz ćwiczeń fizycznych niemożliwy jest do redukcji. U pacjentów z dużą otyłością zabieg ten jest nieskuteczny.

W miejscu podania fosfatydylocholiny pojawia się lekkie zaczerwienienie oraz uczucie pieczenia, które szybko ustępuje. Dzięki zastosowanej maści znieczulającej i używaniu bardzo cienkich igieł zabieg jest dobrze tolerowany przez pacjentów. U większości pacjentów wystarczą dwa zabiegi w odstępie 2-3 miesięcy.

Powikłania i przeciwwskazania

Skorzystanie z lipolizy wyklucza ciąża i karmienie piersią. Przeciwwskazaniem do lipolizy są również infekcje skóry w miejscu zabiegu, choroby wątroby i nerek, zaburzenia krzepliwości krwi. Powikłania po zabiegu to najczęściej: zgrubienia skóry w miejscu iniekcji, czasowe zaburzenia krążenia, wzrost potliwości , dyskomfort fizyczny, biegunka .

Czytaj także:

Koenzym Q10 - rewolucja nie tylko w kosmetyce?

Prawie jak eliksiry młodości

Chemabrazja

Makijaż permanentny - czy to bezpieczne?

Ulthera

Więcej o: