Triderm stosuje się w sytuacjach, kiedy na skórze pojawiają się zmiany wywołane przez działanie drobnoustrojów. Czynnikami aktywnymi maści Triderm są:
Maść Triderm zawsze musi być wykorzystywana dopiero po bezpośrednim poleceniu lekarza. Nie należy jej wykorzystywać na własną rękę.
Dołącz do Zdrowia na Facebooku!
Triderm dostępny jest w dwóch postaciach: maści i kremu. Niezależnie od tego, z której postaci się korzysta, stosowanie leku polega na miejscowym nakładaniu jego cienkiej warstwy bezpośrednio na zmienione chorobowo miejsce oraz na okolice zmian chorobowych. Należy go stosować dwa razy na dobę, rano i wieczorem. Nie należy w żaden sposób zakrywać posmarowanego miejsca.
Maść Triderm i krem Triderm nie powinny być stosowane u dzieci poniżej drugiego roku życia, a u dzieci starszych kuracja nie powinna trwać dłużej niż 5 dni.
Leku Triderm nie należy stosować, kiedy:
występuje nadwrażliwość na którykolwiek ze składników leku lub stwierdzono u pacjenta negatywne reakcje na przyjęcie kortykosteroidów, pochodnych imidazolu lub antybiotyków z grupy aminoglikozygów;
Dodatkowo należy pamiętać o tym, że:
Co więcej, Triderm nie powinien być wykorzystywany przez kobiety w ciąży i matki karmiące.
Nie stwierdzono negatywnych interakcji Tridermu z innymi lekami. Maść nakłada się miejscowo, istnieje zatem nikłe ryzyko wpłynięcia na inne preparaty. Mimo wszystko każdą wątpliwość warto skonsultować z lekarzem.
Do skutków ubocznych stosowania maści Triderm można zaliczyć:
Drobne podrażnienia i zarumienienie skóry nie jest zazwyczaj powodem do przerwania leczenia.