O tym, kiedy możemy pójść do masażysty powinien zdecydować chirurg, u którego się leczymy. Rana musi być wygojona na tyle, że jej powierzchnia pokryła się już naskórkiem. Podczas terapii stosuje się przede wszystkim techniki rozcierania. Dzięki nim poprawia się ukrwienie. Skóra jest lepiej odżywiona i staje się bardziej elastyczna. Rana po prostu szybciej się goi. Stosując środki wspomagające, czyli maści i kremy możemy całkowicie zapobiec powstaniu blizn.
Jeśli przeszkadza nam blizna, która utworzyła się wiele lat wcześniej, również możemy skorzystać z pomocy masażysty. W takim wypadku przed każdym zabiegiem trzeba zastosować środki zmiękczające skórę. Potem dopiero należy przystąpić do masażu.
Usuwanie takiej blizny może trwać od miesiąca do pół roku. Nie wystarczą zabiegi wykonane przez masażystę. Pacjent musi je powtarzać od trzech do pięciu razy w ciągu dnia.
Takie zabiegi mogą pomóc osobom, które mają rozległe blizny, tworząca je skóra jest zgrubiała na dużej powierzchni, czasami tak bardzo, że ogranicza nawet ruchy.
Dane tu przedstawione mają jedynie wartość informacyjną i nie mogą zastąpić indywidualnej porady lekarskiej.