morfologia
-
Badania dla kobiet po czterdziestce
Czterdzieste urodziny to także moment kiedy należy dokładniej przyjrzeć się swojemu zdrowiu. Co i kiedy należy przepadać by dłużej cieszyć się dobrym zdrowiem?
-
Badania profilaktyczne dla mężczyzn 30 plus
Panowie, którzy ukończyli trzydziesty rok życia nie powinni zapominać o kontrolnych wizytach u lekarza. Na co należy zwrócić szczególna uwagę i czego nie należy lekceważyć?
-
Badania profilaktyczne dla 30-latki
Najskuteczniejszą metodą leczenia jest profilaktyka. Mimo że pakiet badań niezależnie od wieku jest bardzo podobny warto wiedzieć kiedy i jak często należy wykonać poszczególne z nich. Zatem co powinna skontrolować każda trzydziestolatka.
-
Badania dla mężczyzn 20 plus
Do wykonywania badań profilaktycznych zobowiązane są nie tylko osoby ?starsze?, ale i każdy dwudziestolatek. Co i jak często powinien kontrolować młody mężczyzna.
-
Badania dla kobiet po 20. roku życia
Przekonanie, że wiek ?chroni' przed chorobami jest bardzo złudne. Regularne badania profilaktyczne powinny wykonywać również bardzo młode osoby. Co powinno się znaleźć w takim pakiecie każdej dwudziestolatki?
-
Wskaźnik INR
Badanie krwi pod katem krzepliwości to jeden z podstawowych testów. Zdolność do krzepliwości ocenia się z pomocą wskaźnika INR, czyli międzynarodowego współczynnika znormalizowanego. Jego wartość ma szczególne znaczenie przy podejrzeniu problemów ...
-
Albuminy: funkcje, normy. Kiedy albuminy są za wysokie lub za niskie
Ten rodzaj białka stanowi ok. 60 proc. białka całkowitego występującego w osoczu krwi. Podstawowym i najważniejszym zadaniem albumin jest regulacja ciśnienia panującego w naczyniach krwionośnych oraz utrzymywanie właściwego nawodnienia.
-
Kalendarz badań - dla kobiety
Nie od dziś wiadomo, że skuteczność leczenia zależy w dużej mierze od wczesnego rozpoznania. Większość z nas zapomina o badaniach profilaktycznych i o chorobie dowiaduje się gdy jest już zaawansowana. Poniższą listę testów powinna wykonać każda...
-
Żelazo - nie tylko dla kobiet w ciąży i chorych na niedokrwistość
Dokucza ci ciągłe przemęczenie, senność, nadmierna bladość, obniżona odporność? To może być niedobór żelaza - jednego z mikroelementów kluczowych dla funkcjonowania naszego organizmu. Skąd biorą się deficyty, kto jest na nie najbardziej narażony...
-
Odczyn Waalera-Rosego
Metod diagnostycznych pozwalających rozpoznać bądź wykluczyć choroby immunologiczne jest kilka. Jedną z nich jest oznaczenie tzw. odczynu Waalera-Rosego. Jego wykonanie zlecane jest u pacjentów z podejrzeniem reumatoidalnego zapalenia stawów.
-
To nie afera, to polski standard. Mamy wyjaśnienia NFZ i MZ w sprawie leczenia mukowiscydozy
-
3 sygnały świadczące o udarze mózgu. Ten prosty test polecają lekarze i ratownicy
-
Szczepionki przeciw grypie o 40 procent zmniejszają ryzyko choroby Alzheimera
-
Spiekłeś się na raka? Ten w 100 proc. naturalny sposób na oparzenia słoneczne polecają komandosi
-
Jeśli bierzesz te leki, uważaj na słońce podczas upałów. Które preparaty mogą być fototoksyczne? [LISTA]
- Belgia znów pomaga Polkom w dostępie do aborcji. Podwojono kwotę wsparcia
- Fala upałów nie powstrzymała koronawirusa. Nawet jeśli pół roku temu się szczepiliśmy, to możemy się zakazić [ROZMOWA]
- Dramat pacjentów z mukowiscydozą - pełna treść odpowiedzi NFZ i Ministerstwa Zdrowia
- Biały nalot na gardle: przyczyny występowania. Jak się go leczy?
- Szum w uszach: o czym świadczy? Czy jest to niebezpieczne zjawisko?