Szorstka skóra

Problem najczęściej pojawia się po zimie. Skóra robi się szorstka, niemiła w dotyku, szara - zwłaszcza na łokciach, piętach i kolanach.

Jeśli szorstka skóra to tylko problem kosmetyczny, związany z porą roku, można sobie z nim poradzić, używając odpowiednich kosmetyków i prostych domowych sposobów.

Peelingi przede wszystkim

Skoro skóra nie radzi sobie ze zrzucaniem martwego naskórka, trzeba jej w tym pomóc. Najłatwiej złuszczać ją podczas kąpieli, używając szorstkiej rękawicy albo stosując peeling - gotowy lub zrobiony w domu z gruboziarnistej soli bądź cukru i oliwy. Ścieramy nim skórę przez kilka minut, szczególną uwagę poświęcając łokciom, piętom i kolanom. Po takim zabiegu wystarczy odpowiednio ciało nawilżyć.

Nawilżanie i natłuszczanie

Kosmetyki służące do tego celu powinny zawierać złu-szczające kwasy oraz mocznik, który zmiękczy skórę, nawilży ją i przyspieszy jej odnawianie się. Do gotowego kosmetyku można dodać zawartość kapsułki z witaminą A. Jeśli będziemy smarować się dwa razy dziennie, efekt stanie się widoczny po paru tygodniach. Jeśli jednak mimo wzmożonej pielęgnacji nasza skóra nadal przypomina tarkę, warto iść do lekarza, który przepisze specjalne preparaty.

Domowym sposobem

Godne polecenia jest nacieranie szorstkich miejsc ciepłą oliwą albo oliwą z cytryną, co dodatkowo rozjaśnia skórę. Taką mieszankę możemy też stosować do okładów na łokcie i kolana. Oliwę można także nalać do miseczek i zanurzyć w niej łokcie. Internautki twierdzą, że niezłe rezultaty daje przykładanie do łokci i kolan skórek cytrusów, które zostały po wyciśnięciu soku. Wszystkie te sposoby są skuteczne, gdy stosujemy je przez dłuższy czas.

Więcej o: