Bondage

Jedna ze ?składowych? BDSM lub występująca odrębnie forma zabawy seksualnej, polegająca na krępowaniu partnera w celu realizowania fantazji seksualnych osoby wiązanej, wiążącej lub obu równocześnie.

W bondage wykorzystuje się akcesoria, takie jak sznury, kajdanki, chusty, apaszki (scarf bondage). Praktyka seksualna opiera się wyłącznie na zgodzie obojga partnerów. Przed rozpoczęciem rytuału konieczne jest precyzyjne ustalenie zasad (choćby sygnalizacji przerywającej zabawę) i dopuszczalnych granic. Niezależnie od woli osoby krępowanej, ustalenia nie mogą one naruszać zasad bezpieczeństwa, czyli np. sznurów nie należy zakładać na szyję, nie wolno trwale uszkodzić ciała, etc. Ponieważ bondage zakłada dominację i poniżenie, niejednokrotnie występuje w praktykach sadomasochistycznych. Zarazem, jako element urozmaicenia gry miłosnej, zaliczane jest do kinku.

Bondage kojarzone jest również z Kinbaku, czyli japońską sztuką ozdobnego unieruchamiania i krępowania ciała. Pierwotnie miała na celu wyszukane torturowanie więźniów. Dziś (w wersji Kinbaku Shibari) to element gry erotycznej.

Zobacz także:

Kink, czyli supeł

Spanking, podniecające klapsy

Sadomasochizm: norma czy dewiacja?

Urofilia, pissing

Bukkake

Zobacz wideo
Więcej o: