Dogging

Pochodzący z języka angielskiego eufemizm oznaczający odbywanie stosunków seksualnych lub podejmowanie innych form aktywności seksualnej w miejscach publicznych (w parkach, w kinie, na osiedlowej ławce), a często także oglądanie innych osób, które to robią. Z założenia wybrane miejsca mają być odwiedzane przez innych ludzi, więc seks w lesie, z dala od uczęszczanych ścieżek, w powszechnie przyjętej definicji się nie mieści. Wówczas to jedynie seks na powietrzu

Dogging kojarzony jest z parafiliami: z voyeuryzmem (dawniej: podglądactwo) i ekshibicjonizmem. Według części specjalistów nawet osoby sporadycznie podejmujące ten rodzaj aktywności seksualnej mają ekshibicjonistyczną. Na popularyzację tego zachowania seksualnego z pewnością wpływ miał internet: niejednokrotnie osoby szukające przypadkowego partnera do doggingu odnajdują się w sieci. Zdarza się, że widzowie także zapraszani są przez internet.

Doggersi, w myśl polskiego prawa, teoretycznie mogą być ukarani grzywną czy ograniczeniem wolności, jeśli publiczny seks zostanie potraktowany jako wykroczenie przeciwko obyczajności publicznej. Jest to jednak możliwe przede wszystkim wtedy, gdy ktoś, będący wbrew swojej woli świadkiem doggingu, powiadomi o tym policję.

Zobacz także:

Parafilia - co to takiego?

Transseksualizm - płeć odroczona?

BDSM czy sadomasochizm - na czym polega różnica?

Zobacz wideo
Więcej o: