Kink - Czym jest i czy należy się go bać? Sprawdź

Praktyki seksualne, zabawy erotyczne, wykraczające poza zachowania konwencjonalne, powszechnie uznane. W języku angielskim "kink" oznacza m. in. "węzeł", "supeł", a także wyginanie w nie ciała, stąd zapewne to potoczne (ale i stosowane czasem przez seksuologów) określenie, oznaczające pewne "odchylenie" od obowiązujących norm.

Kink ma przede wszystkim na celu uatrakcyjnienie "normalnego" seksu, który z czasem może się znudzić. Najczęściej do kinku zalicza się seks z wykorzystaniem różnych akcesoriów, zabawek, przebieranki, odgrywanie ról, seks przez telefon, bondage (krępowanie partnera), BDSM, ale i wojeryzm (podglądactwo), froteryzm (ocieractwo), ekshibicjonizm, czyli i zachowania zaliczane do parafilii. Realnie nie są jednak nimi w sytuacji, gdy gadżet czy inny podniecający element nie staje się jedynym, koniecznym warunkiem osiągnięcia satysfakcji seksualnej ( więcej na ten temat ).

Nieraz do kinku zalicza się także fetyszyzm, a czasami odróżnia te zjawiska, gdzie pierwszy ma być uznany za zaburzenie preferencji seksualnych, a drugi za sposób zbliżenia partnerów, zacieśniania więzi, etc. Kink zasadniczo stawia na wyobraźnię, otwartość w seksie, wzajemną przyjemność.

Zobacz także:

Swinging - sposób na nudę w związku?

Pissing, urofilia

Bukkake

Zobacz wideo
Więcej o: