Co pić, by pozbyć się kataru? Sprawdzone domowe sposoby na katar są skuteczniejsze niż myślisz

Katar to niezwykle uciążliwa dolegliwość, która, choć nie jest groźna, potrafi na te kilka dni odebrać nam chęci do życia. Infekcja tego typu jest jednak łatwa do pokonania. Warto wypróbować domowe sposoby, których skuteczność potrafi zaskoczyć i nie męczyć się zbyt długo.

Katar to zapalenie błony śluzowej nosa, któremu towarzyszy kichanie, swędzenie nosa, śluzowa wydzielina i gorsze samopoczucie. Symptomów tych możemy pozbyć się dzięki ogólnodostępnym w aptekach kroplom czy innym środkom przeciwko katarowi. Domowe sposoby są jednak równie skuteczne i tańsze. Podpowiadamy, co doskonale sprawdzi się w walce z katarem.

Zobacz wideo Oczyszczanie nosa noworodka. Położna radzi, jak najlepiej to zrobić

Co pić, by pozbyć się kataru? Ważne jest odpowiednie nawodnienie

Nawodnienie podczas kataru jest niezwykle ważne. Dzięki dużej ilości płynów śluz odkładający się w zatokach rozrzedza się i jest o wiele łatwiejszy do usunięcia. Jeśli nie będziemy dużo pić, stanie się on gęstszy i będzie bardziej uciążliwy.

Niech te majtki nie będą syntetyczne "Muszelka" musi być czysta. Czym grozi zła higiena waginy?

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

W czasie kataru nie powinniśmy jednak nawadniać się napojami alkoholowymi czy kawą. Warto za to pić dużo gorących napojów. Świetnie sprawdzi się na przykład herbata czy gorący sok. Doskonałą propozycją są również zaparzone zioła - mięta, rumianek, pokrzywa, imbir.  

Domowe sposoby na katar. Nie wszystkie są oczywiste

Kolejnym domowym sposobem na katar jest sięgnięcie po przyprawy. Drogi oddechowe doskonale oczyści papryczka chilli, która udrożni również nos i zatoki. Nieco dziwacznym, jednak skutecznym rozwiązaniem jest też starcie korzenia chrzanu na tarce i wdychanie jego oparów. Ta czynność pozwoli na rozrzedzenie śluzu.

Które zęby wyleczysz na NFZ? (zdjęcie ilustracyjne) Które zęby wyleczysz na NFZ? Darmowa wizyta u dentysty jest możliwa

Inhalacje parowe z ziołami lub olejkami eterycznymi zdecydowanie działają. Doskonale łagodzą uczucie podrażnienia i zmniejszają obrzęk naczyń krwionośnych w przewodach nosowych. Wilgoć pozytywnie wpływa również na rozrzedzenie śluzu, który zalega w zatokach.

Więcej o: