Chcą, żeby szczepienia były brane pod uwagę przy rekrutacji do przedszkoli. Stworzyli projekt

Wrocławscy aktywiści stworzyli projekt ustawy, według którego szczepienia miałyby być jednym z punktowanych kryteriów przyjęcia dzieci do żłobków i przedszkoli. Tłumaczą, że chodzi o bezpieczeństwo.

Autorami projektu "Szczepimy, bo myślimy" są Robert Wagner, aktywista i społecznik, oraz Marcin Kostka, który z zawodu jest prawnikiem. Zaproponowane przez nich rozwiązanie miałoby umożliwić samorządom wprowadzenie szczepień jako punktowanego kryterium przy przyjmowaniu dzieci do publicznych żłobków i przedszkoli.

Robert Wagner w rozmowie z Gazetą Wrocławską przyznał, że za pomysłem takiego projektu stoi troska o bezpieczeństwo. - Uważamy, że szczepienie dzieci jest dla naszego społeczeństwa bardzo ważne. Chcemy zadbać o bezpieczeństwo dzieci oraz nas samych - wyjaśnia. Zwrócił też uwagę na doniesienia o pojawianiu się nowych ognisk zapalnych odry - w pierwszym półroczu 2018 roku w Europie zachorowało na nią 41 tysięcy osób.

Czy szczepionki wywołują autyzm? [NaZdrowie]

Szczepienia miałyby być podobnym kryterium jak szereg tych, które obowiązują teraz, czyli np. czy dziecko wychowuje się w rodzinie wielodzietnej, czy jest dzieckiem z niepełnosprawnością lub czy jest wychowywane tylko przez jednego rodzica.  

Robert Wagner w poście zamieszczonym na Facebooku podkreślił, że pod uwagę wzięte zostały też dzieci, które będą miały przeciwwskazania medyczne co do szczepień. Został im poświęcony art. 3 projektu. "Nie pozostawiamy nic przypadkowi" - napisał.

Aktualnie trwa zbiórka podpisów pod projektem. Potrzeba 100 tysięcy, aby mógł trafić do Sejmu.

Tydzień na Gazeta.pl. Tych materiałów nie możesz przegapić! SPRAWDŹ

Więcej o:
Komentarze (39)
Chcą, żeby szczepienia były brane pod uwagę przy rekrutacji do przedszkoli. Stworzyli projekt
Zaloguj się
 • sztucznypolak

  Oceniono 37 razy 27

  "Szczepienia miałyby być podobnym kryterium jak szereg tych, które obowiązują teraz, czyli np. czy dziecko wychowuje się w rodzinie wielodzietnej, czy jest dzieckiem z niepełnosprawnością lub czy jest wychowywane tylko przez jednego rodzica."

  BLAD!
  Szczepienia powinny byc kryterium binarnym: nieszczepiony wiec nieprzyjety
  (oczywiscie za wyjatkiem nieszczepionych ze wzgledow medycznych).

 • canuck_eh

  Oceniono 32 razy 22

  Sa kraje gdzie szczepienia generalnie nie sa obowiazkowe, ale nie zapiszesz do szkoly dzieciaka jak nie ma seciku wszystkich szczepien.Wybor nalezy do ciebie.Jak nadal nie chcesz szczepic nie pozostaje ci nic innego jak home schooling

 • vito60

  Oceniono 39 razy 21

  Bardzo rozsądny pomysł.

 • rkkrakoww

  Oceniono 34 razy 16

  W koncu! Czas najwyzszy zeby to wprowadzili w calym kraju

 • student_zebrak

  Oceniono 27 razy 15

  Szczepienia powinny byc warunkiem koniecznym do przyjecia.

 • agnrodis

  Oceniono 23 razy 13

  Trole Putina wspieraja anty-szczepionkowcow na forach internetowych w USA.... i w Polsce zapewne rowniez! To powinno jasno wskazywac jak wazne sa szczepienia dla spoleczenstwa i dla kazdego z nas z osobna.

 • muczacza7

  Oceniono 27 razy 9

  Jak można to podpisać?

 • stagrz20

  Oceniono 15 razy 7

  Popieram, powinno to dotyczyć również szkół. Niech sobie tworzą własne stowarzyszenia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX