Jerzy Zięba i antyszczepionkowcy na celowniku Prokuratury. Zawiadomienie złożył lekarz Dawid Ciemięga

Jerzy Zięba i inni antyszczepionkowcy znaleźli się pod lupą Prokuratury. Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa złożył Dawid Ciemięga - lekarz, którego wypowiedzi były hejtowane zarówno przez najsłynniejszego polskiego znachora, jak i wielu innych działaczy ruchu antyszczepionkowego.

- Jerzy Zięba został obciążony zeznaniami, złożyłem obszerny materiał dowodowy, wykazując oczernianie mnie, polskich pediatrów i środowiska lekarskiego w Polsce przez tego człowieka - napisał na swoim profilu na Facebooku Dawid Ciemięga. - Złożyłem bardzo dokładny materiał, pokazujący niebezpieczne działania tego człowieka oraz jego notoryczne obrażanie nas lekarzy, studentów medycyny i całego środowiska. Zeznaniami zostało obciążonych bardzo dużo innych osób, hejterów, antyszczepionkowców, aktywistów ruchu antyszczepionkowego. Wymiar Sprawiedliwości już po Was idzie.

Na swoim profilu na Facebooku lekarz z Tychów opublikował zdjęcia dwóch pism. Według zawartych na nich informacji sprawą zniesławienia zajmuje się Prokuratura Rejonowa w Tychach.

Po zaledwie trzech dniach od opublikowaniu wspomnianego posta lekarz - ponownie za pośrednictwem Facebooka - poinformował o pierwszych sukcesach:

- Drugą nowiną, jaką mam dla Was, jest fakt poniesienia pierwszych kosztów finansowych przez kilku hejterów. - pisze Dawid Ciemięga. - Za głupotę i hejt trzeba będzie płacić, a niektórzy już to odczuli. Zabolało ich, a ledwo wstępne koszty ponieśli. Proszenie o możliwość odstąpienia od żądania publicznych przeprosin, świadczy o ogromnym wstydzie. Ale tu nie ma żadnych ulg.

Czytaj również:

Czy szczepionki wywołują autyzm? [NaZdrowie]

Od czego się zaczęło?

Fala krytyki pod adresem Dawida Ciemięgi wezbrała kilka miesięcy temu. Wszystko zaczęło się od postów, w których podważał argumenty jednej z przedstawicielek ruchu antyszczepionkowego na temat toksyczności szczepionek przeznaczonych do utylizacji, które wszczepiono pacjentom - w tym również niemowlętom.

Afera, którą jako pierwszy opisał Dziennik Gazeta Prawna, okazała się burzą w szklance wody. Preparaty uznano bowiem ostatecznie za bezpieczne dla zdrowia. Najpopularniejszy pediatra roku w plebiscycie "Hipokrates 2017" - Dawid Ciemięga ze Szpitala Miejskiego w Tychach - został jednak ostro skrytykowany za swoje stanowisko.

Antyszczepionkowcy posunęli się jednak nie tylko do krytyki. Według doniesień lekarza jedna z przedstawicielek ruchu posunęła się ponoć nawet do oszustwa, opisując na forach internetowych, jakoby źle zdiagnozował on jej córkę.

Kim jest Jerzy Zięba?

Jerzy Zięba to polski przedsiębiorca i jeden z najbardziej znanych propagatorów medycyny niekonwencjonalnej oraz przeciwnik GMO. Poglądy, które prezentuje - również w swoich publikacjach - w większości są niezgodne z aktualnym stanem wiedzy naukowej i były wielokrotnie krytykowane przez środowisko akademickie.

Choć najbardziej znany polski znachor ukończył Wydział Maszyn Górniczych i Hutniczych Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, nie przeszkadza mu to w roztrząsaniu najbardziej nawet złożonych problemów medycznych. Zanim został hipnoterapeutą, pracował zresztą nie tylko jako inżynier przy produkcji maszyn górniczych, ale również: elektryk, kucharz, nurek, wykładowca nawigacji w szkole lotniczej. Był także zatrudniony w saunie, masarni i sprzątał restauracje.

Jest przy tym autorem bestsellerów. W 2016 pierwsza część książki "Ukryte terapie. Czego ci lekarz nie powie" znalazła się wśród najlepiej sprzedających się pozycji w kategorii książki w księgarni internetowej empik.com. Hipnoterapeuta działa również na kanale YouTube. W jednym z ostatnich filmików wyjaśnił jednak, że z powodu cenzury, swoje kolejne materiały będzie publikował wyłącznie na własnej stronie internetowej.

 
Więcej o: