Najnowsze quizy i psychotesty

 • Jak poskromić nadciśnienie tętnicze?

  Jak poskromić nadciśnienie tętnicze?

  Ponad 9 milionów Polaków cierpi na to schorzenie. Zaledwie 26% chorych jest właściwie leczonych, najczęściej z własnej winy. Lekceważymy objawy, nie przestrzegamy zaleceń lekarzy, ufając ogólnikowej wiedzy. Jak jest z tobą? Sprawdź się!

 • Czy trzeba bać się gruźlicy?

  Czy trzeba bać się gruźlicy?

  Według Światowej Organizacji Zdrowia zabija rocznie ok. 2 milionów ludzi. W Polsce co roku choroba jest wykrywana u kilku tysięcy osób. Nie przodujemy w statystykach. Czy to oznacza, że wiemy o gruźlicy wystarczająco dużo,by skutecznie z nią walczyć?

 • Test cech DDA

  Test cech DDA

  Dorosłe dzieci alkoholików to ludzie, którzy dorastali w szczególnych warunkach. Przeżycia z dzieciństwa najczęściej rzutują na całe ich późniejsze życie . Rozwiązując ten test, dowiesz się, czy niektóre twoje zachowania mogą wskazywać, że jesteś DDA.

 • Anemia: groźna czy nie?

  Anemia: groźna czy nie?

  Lekceważymy jej objawy. Traktujemy trochę, jak spełnione marzenie hipochondryka: nic mu nie jest, a może pozrzędzić. Tymczasem niedokrwistość bywa objawem poważnych schorzeń, nawet nowotworów. Czy wiesz, jak ją rozpoznać i leczyć?

 • Czy jesteś uzależniony od alkoholu?

  Czy jesteś uzależniony od alkoholu?

  Granica między nieszkodliwym popijaniem a rozwijającym się alkoholizmem bywa płynna. Znaczenie ma nie tylko ilość wypijanego alkoholu, ale też jego rola. Sprawdź, czy ryzyko nałogu w twoim przypadku jest niskie, umiarkowane, wysokie czy alarmujące.

 • Magnez - biopierwiastek jeszcze ważniejszy niż myślisz. Sprawdź, ile o nim wiesz
 • Co wiesz o zdrowiu i roli piersi?

  Co wiesz o zdrowiu i roli piersi?

  Mają cieszyć oczy, zapewniać zdrowie dzieciom, a niejednokrotnie stają się źródłem dramatu. Najczęściej przez wieloletnie zaniedbania i strach. Świadome kobiety nie muszą umierać na raka piersi, a zdrowie zaczyna się od wiedzy. Sprawdź siebie!

 • Czy to już depresja, czy po prostu gorszy nastrój?

  Czy to już depresja, czy po prostu gorszy nastrój?

  Obniżony nastrój i brak energii to mogą być oznaki chwilowego nadwątlenia sił, ale też objawy depresji. Sprawdź, czy jesteś zagrożony tą chorobą, a może wręcz odwrotnie: wykształciłeś sposoby funkcjonowania, które cię przed nią chronią?

 • Nie lej wody. Sprawdź swoją wiedzę o niej

  Nie lej wody. Sprawdź swoją wiedzę o niej

  Wiadomo, że jest niezbędna do życia, odpowiedzialna za wiele procesów w organizmie. A tak konkretnie? Jak dużo wiesz o substancji, która stanowi ponad 60% ciała dorosłego człowieka? Uwaga! To nie jest prosty test!

 • Wiesz wystarczająco dużo o cholesterolu?

  Wiesz wystarczająco dużo o cholesterolu?

  Wroga trzeba poznać, żeby go pokonać. Który cholesterol dobry, a który zły? Jakie normy? Czy za mało to też źle? Jak to leczyć i kiedy? Ocenia się, że 18 milionów Polaków ma podwyższony cholesterol. To twój problem? Sprawdź swoją wiedze w quizie