Majdan, Saleta, Stachursky i Jachowski badają piersi

Półnadzy sportowcy, aktorzy i piosenkarze mogą za darmo zagościć w twoim smartfonie. A wszystko to dzięki nowej akcji edukacyjnej, promującej profilaktykę zdrowotną.

Przemysław Saleta zrywający z siebie koszulkę, Radosław Majdan w szatni, odziany jedynie w ręcznik, półnagi Maciej Jachowski - nie, nie, to nie zapowiedź nowego filmu. To sceny ze spotu, promującego nową akcję edukacyjną pod hasłem "PiersiBadacze", mającą uczyć Polki samobadania, a co za tym idzie - przyczyniać się do wczesnego wykrywania raka piersi.

Gwiazdy w twoim telefonie

Na dzień jej inauguracji wybrano ni mniej, ni więcej a "Światowy Dzień Łapania za Biust" (wierzcie lub nie - jest takie święto). Wśród organizatorów znajdziemy ogólnopolska kampanię społeczną "Rak. To się leczy", zaś wsparcie merytoryczne zapewnią jej Polska Unia Onkologii oraz Federacja Amazonek.

W ramach akcji stworzona i uruchomiona została także bezpłatna aplikacja na smartfony, w której znajdziemy filmy instruktażowe, dotyczące samobadania piersi z udziałem znanych Polaków. Oprócz Salety, Majdana, Stachurskiego i Jachowskiego, biorą w niej udział także karateka Tomasz Puzon oraz zespół Pączki w Tłuszczu (w składzie: Tomasz Karolak i Bartek Miecznikowski).

Wybierz swojego PiersiBadacza

Każda kobieta, która ściągnie aplikację, będzie mogła sama zadecydować, który z panów pojawi się na ekranie jej telefonu. Wybrana gwiazda będzie co miesiąc przypominała o konieczności zbadania piersi oraz demonstrowała jak je poprawnie przeprowadzić. Możecie to zobaczyć na poniższym filmie.

 

Aplikację można pobrać na stronach www.rakowiwspak.pl oraz www.rak.tosieleczy.pl . Obecnie jest dostępna dla systemów iOS oraz Android, a wkrótce także na dla telefonów Blackberry.

Inspiracja zza oceanu

Pomysł na akcję przywędrował do nas aż zza Oceanu Atlantyckiego. Dwa lata temu podobna aplikacja o nazwie "Your Man Reminder", powołana do życia przez organizację "Rethink Breast Cancer", cieszyła się bowiem dużym zainteresowaniem wśród mieszkanek Kanady.

"Mamy nadzieję, że Polki pokochają PiersiBadaczy i że inni znani Polacy odważą się wziąć udział w naszym projekcie, bo - zauważmy - to było dla naszych ambasadorów spore wyzwanie, również aktorskie" - mówi Alicja Zakrzewska, rzecznik kampanii "Rak. To się leczy". - "Poprzez zaangażowanie w projekt znanych mężczyzn, chcemy zachęcić Polaków, aby dbali o swoje kobiety i nakłaniali je do badań profilaktycznych, w tym samobadania."

Chcesz mieć stały dostęp do naszych treści? Dołącz do Zdrowia na Facebooku!

Chcesz się dowiedzieć więcej, coś Cię niepokoi, zapytaj lekarza

Masz problem natury psychologicznej, coś Cię niepokoi, zapytaj psychologa

Więcej o: