Terapia jest zalecana i stosowana między innymi w chirurgii, ortopedii, akupunkturze, w chorobach układu ruchu, chorobach skóry, ginekologii, stomatologii oraz w chorobach otolaryngologicznych i neurologicznych.
Laseroterapia jest młodą metodą leczenia. Laser wykorzystywany jest w medycynie od około 30 lat. Pierwsze urządzenie laserowe zostało skonstruowane w 1960 roku w Pracowni Badań Lotniczych w Malibu. Od tego czasu skonstruowano kilkadziesiąt rodzajów różnych urządzeń laserowych, które znalazły swe zastosowanie zarówno w diagnostyce, jak i w terapii leczniczo-profilaktycznej. Zakres medycznych zastosowań lasera stale się poszerza.
Terapia laserowa stosowana jest w wielu gałęziach medycyny klinicznej, medycynie sportowej, ortopedii, reumatologii, neurologii i dermatologii. Metoda ta znajduje zastosowanie w walce z wieloma chorobami. Laser wykorzystuje się przede wszystkim przy leczeniu uszkodzeń oraz stanów zapalnych tkanek miękkich, takich jak rany pooperacyjne, owrzodzenia, przeszczepy skóry, odleżyny. Ponadto metodę tę stosuję się w leczeniu różnego rodzaju chorób narządów ruchu, zespołów bólowych, w przebiegu dyskopatii kręgosłupa, zapaleń okołostawowych, zespołów powstałych w wyniku przeciążenia mięśni i tkanek miękkich okołostawowych, nerwobóli nerwów obwodowych, a także stanów po złamaniach kości. Laser działa również przeciwbólowo i przeciwzapalnie.
We współczesnej medycynie laseroterapia jest uzupełnieniem tradycyjnego leczenia. Lekarze chętnie korzystają z tej metody leczenia. Jest ona coraz bardziej dostępna, skraca czas trwania zabiegu, ma szeroki zakres działania i istnieje niewiele przeciwwskazań dla jej stosowania.
Źródło: www.rehabilitacjanowydwor.com
Przeczytaj o innych zabiegach w serwisie Uroda
Przebarwienia skórne - jak usuwać? Dla kogo laser, dla kogo piling?