Olaplex: właściwości, zastosowanie

O Olapleksie stało się głośno, gdy Kim Kardashian ciągu zaledwie jednego dnia przeobraziła się z brunetki w platynową blondynkę. Co więcej, celebrytka osiągnęła przepiękny efekt I twierdziła, ze nie osłabiła przy tym swoich włosów. To wszystko właśnie dzięki systemowi Olaplex.

Olaplex to nie tylko produkt, ile system pielęgnacji włosów, który można stosować przy zabiegach koloryzacji, rozjaśniania lub dekoloryzacji, a który chroni włosy przed osłabieniem.

Olaplex – czym jest I jak działa?

Olaplex składa się z pięciu różnych produktów pielęgnacyjnych. Dwa z nich są wykorzystywane przez fryzjera podczas zabiegu w salonie. Trzy pozostałe klient powinien samodzielnie aplikować w domu.

Olaplex zastosowany podczas koloryzacji, dekoloryzacji czy rozjaśniania włosów, pozwala uchronić je przed niebezpieczną reakcją, do której często dochodzi w wyniku podobnych zabiegów – połączenia cząsteczek wodoru i siarki z trzema cząsteczkami tlenu i stworzenia grupy siarczanowejw, w wyniku czego wytwarzany jest kwas cystynowy, niszczący białko we włosach. Olaplex w trakcie trwania zabiegu wyszukuje wiązania między cząsteczkami siarki oraz wodoru i je naprawia, dzięki czemu tworzą się wiązania dwusiarczkowe.

Zobacz wideo Naturalny tonik z pietruszki. Rozjaśnia i nawilża skórę, idealny na przebarwienia

Olaplex – z czego się składa I jak go używać?

Jeden zestaw Olaplex składa się z pięciu produktów. Dwa pierwsze są nakładane przez fryzjera w salonie. To: Olaplex Bond Multiplier No. 1, który dodaje się do farby lub produktu do rozjaśniania, by już w trakcie zabiegu naprawiał uszkodzenia włosów i zapobiegał dalszym oraz Olaplex Bond Perfector No. 2, który nakłada się jak maskę już po farbowaniu, poprawia on działanie poprzedniego środka.

Trzy pozostałe produkty nakłada klient samodzielnie w domu. Są to: Olaplex No. 3 Hair Perfector, posiadający ten sam składnik aktywny, co produkty użyte przez fryzjera, regeneruje włosy i utrzymuje je w dobrej kondycji do kolejnego farbowania, Szampon Olaplex No 4. Bond Maintenance, który nie tylko myje włosy, lecz także je regeneruje, nawilża i odbudowuje ich strukturę oraz Odżywka Olaplex No. 5 Bond Maintenance, która działą jako dopełnienie szamponu.

Cały system Olaplex można zakupić w salonach fryzjerskich lub w internecie. Kosztuje około 1 tys. zł za opakowania ok 500 ml. Nie ma przeciwwskazań do jego używania, produkty są bezpieczne i nie zawierają takich substancji jak amoniak, siarczany czy silikony. Nie powinno się go jedynie stosować przy farbowaniu włosów z użyciem henny, ponieważ składniki zawarte w Olapleksie mogą wejść w reakcję z henną, co zaowocuje niespodziewanym kolorem na włosach.

Może cię też zainteresować:

Ampułki do włosów bez tajemnic

Więcej o: