Alpicort E: działanie leku, zastosowanie

Alpicort E jest lekiem stosowanym przy różnego typu łysieniu zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn, szczególnie przy łysieniu androgenozależnym. To zjawisko dotyka bardzo wielu panów i niektóre z pań, dlatego dobrze wiedzieć, co należy zrobić w przypadku zaobserwowania łysienia oraz jak stosować Alpicort E.

Łysienie i łysienie androgenozależne

Łysienie jest bardzo częstym zjawiskiem, szczególnie u mężczyzn. Wielu panów po 25. roku życia zaczyna się z nim zmagać i często nie jest w stanie go zahamować. Najlepszym, co można zrobić, gdy zaobserwujemy pierwsze oznaki łysienia, jest udanie się do lekarza, by ten rozpoznał przyczynę wypadania włosów. Pomoże to dobrać odpowiednią metodę leczenia.

Wielu mężczyzn łysieje, ponieważ łysieli ich ojcowie oraz dziadkowie. Nazywamy to łysieniem androgenowym lub męskim, czyli wadą organizmu, która jest dziedziczona genetycznie. U wielu mężczyzn łysienie adrogenozależne wygląda podobnie – tworzą się im zakola oraz łysieje czubek głowy. U pań natomiast łysieją niektóre partie na głowie i zazwyczaj nie powstaje całkowita łysina.

Alpicort E – lek na łysienie

Jednym z najbardziej popularnych leków na łysienie, w tym łysienie adrogenozależne, jest Alpicort E. To lek zawierający substancję o nazwie benzoesan estradiolu. Preparat nakłada się zazwyczaj raz dziennie na miejsca problematyczne na skórze głowy, po czym wykonuje się delikatny masaż. Leczenie z jego pomocą nie powinno trwać dłużej niż trzy tygodnie. W tym czasie powinna zostać zaobserwowana poprawa.

Polskie kanony kobiecego piękna XX-go wieku: dekada po dekadzie w 2 minuty! [WIDEO]

Alpicort E ma też inne właściwości, dlatego stosuje się go w różnego typu zaburzeniach metabolizmu skóry głowy. Jest jedynym skutecznym preparatem na zapalenie mieszków włosowych. Likwiduje też świąd, zmiany alergiczne i stany zapalne skóry głowy.

Alpicort E – przeciwwskazania i skutki uboczne

Dawkowanie leku powinno zostać ustalone przez specjalistę. Nie wolno używać go u dzieci poniżej drugiego roku życia i powinno się unikać kontaktu z oczami. U kobiet w ciąży oraz karmiących piersią preparat może być stosowany, jednak za zgodą lekarza.

Należy skonsultować chęć sięgnięcia po Alpicort E, jeśli mamy nadwrażliwość na glikokortykosteroidy, kwas salicylowy lub inne składniki preparatu. Warto poradzić się specjalisty również, jeśli zmagamy się z trądzikiem różowatym lub młodzieńczym, albo mamy zakażenie skóry. Konsultacji wymaga też pacjent, który cierpi na nowotwór o podłożu estrogenowym.

Długotrwałe stosowanie leku może spowodować trądzik posteroidowy, rozszerzenie naczynek krwionośnych, odbarwienia lub rozstępy, a także zmiany zanikowe skóry.

Więcej o: