alkoholizm
-
Co nas w brzuchu boli
Niestrawność, wrzody żołądka, nadwrażliwość jelit, zapalenie trzustki, a może wyrostek? Co nas może boleć w brzuchu i jak rozpoznać, czy tylko się przejedliśmy, czy może cierpimy na poważną chorobę?
-
O sepsie z rozwagą
Boimy się jej... i słusznie. Na szczęście współczesna medycyna zazwyczaj potrafi się z nią uporać. Bardzo ważne jest jednak, by sepsę jak najwcześniej rozpoznać i rozpocząć fachową terapię.
-
AUTODIAGNOZA - czy alkohol stanowi dla mnie problem?
Zastanawiasz się, czy TO już uzależnienie czy też po prostu "lubisz wypić"? Oto dwa różne testy, które mogą Ci pomóc. Musisz sobie szczerze odpowiedzieć na poniższe pytania. Pamiętaj jednak: jeśli na tej podstawie uznasz, że nie jesteś uzależniony...
-
Alkoholizm. 9 rzeczy, które warto wiedzieć.
"Nie jestem alkoholikiem. Mam pracę, rodzinę i piję tylko jednego drinka dziennie". Co naprawdę oznacza termin "uzależnienie od alkoholu", wyjaśnia psychiatra dr Stanisław Kuligowski.
-
Drgawki
Pojawienie się drgawek może mieć różne przyczyny. Mimo że najczęściej kojarzą się z padaczką, to mogą zwiastować szereg innych schorzeń.
-
Niedokrwistość (anemia) megaloblastyczna
Niedokrwistość, nazywana potocznie anemią to zespół chorobowy, który charakteryzuje niskim poziom erytrocytów oraz hemoglobiny we krwi. Medycyna wyróżnia kilkanaście typów niedokrwistości.
-
Cała prawda o alkoholu
Jedni tłumaczą, że piwo płucze nerki, wino chroni przed miażdżycą, a koniaczek sprzyja długowieczności. Inni widzą w piciu realne zagrożenie dla zdrowia i źródło uzależnienia. Jak to w końcu jest z alkoholem?
-
Zaburzenia osobowości
Problemy z przystosowaniem, funkcjonowaniem w społeczeństwie oraz przyjęciem panujących w nim zasad nie zawsze mają związek młodzieńczym buntem. Czasem zdarza się, że są one pierwszym sygnałem i zwiastunem poważnych zaburzeń psychicznych.
-
Depresja
-
Osoby uzależnione odczuwają ponoć "głód alkoholowy". Co to jest i jak się objawia?
Ów "głód alkoholowy" jest szkodliwym mitem, który sprawia, że wiele uzależnionych osób nie podejmuje leczenia i żyje w błogim przeświadczeniu, że nic im nie dolega.
-
Był supergwiazdą medycyny. Pacjenci umierali po jego eksperymentalnych operacjach
-
Czy w 2023 roku inaczej chorujemy na COVID-19?
-
"Karmię się pomaganiem". Opowiada o tym, jak naprawdę wygląda pomoc potrzebującymMATERIAŁ PROMOCYJNY
-
Rośnie liczba chorych na raka. Czy to pokłosie pandemii COVID-19?
-
Bolało ją oko, a później straciła wzrok. Lekarze nie mogli jej zdiagnozować