Koronawirus w Polsce. Wyleczono pięciu pacjentów z województwa lubelskiego

Rzeczniczka wojewody lubelskiego poinformowała, że wyleczonych zostało pięć osób, u których stwierdzono zakażenie koronawirusem. Do tej pory w regionie tym zakażenie stwierdzono u 69 osób.

Jak podaje Radio Lublin na terenie województwa lubelskiego z koronawirusa wyleczonych zostało już pięć osób. Informację tę podała w środę 25 marca rzeczniczka wojewody lubelskiego Agnieszka Strzępka.

Pięć osób wyleczonych z koronawirusa w województwie lubelskim

- Jedna z wyleczonych osób pochodzi z powiatu kozienickiego, ale leczona była w szpitalu zakaźnym w Puławach. Pozostałe cztery osoby to mieszkańcy powiatu lubelskiego związane z pierwszym pacjentem, u którego potwierdzono zakażenie koronawirusem na Lubelszczyźnie - poinformowała rzeczniczka.

Zobacz wideo

W czwartek 26 marca Ministerstwo Zdrowia przekazało najnowsze dane dotyczące liczby osób zakażonych koronawirusem w Polsce. Najwięcej, bo aż 9 nowych przypadków, stwierdzonych zostało u pacjentów z województwa lubelskiego. Aktualnie liczba zakażonych w tym regionie wynosi 69 osób, z czego dwie osoby zmarły.

"Kurier Lubelski" informuje z kolei o kolejnym duchownym zakażonym koronawirusem. - Zarażeniu wirusem uległ drugi ksiądz naszej diecezji. Jest to 42-letni wikariusz parafii Łabunie k. Zamościa. Proboszcz tej parafii oraz inni księża i świeccy, z którymi zarażony ksiądz miał ostatnio kontakt, zostali poddani kwarantannie - napisano na stronie Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.

Więcej o: