Jak dobrać pastę do zębów?

Najogólniejsza rada: dobierać pastę w zależności od tego, jakie problemy mamy z zębami

Dołącz do nas na Facebooku!

Jeśli ktoś ma kłopoty z przyzębiem, powinien używać pasty zalecanej przy paradontozie. Uzależnieni od papierosów znajdą w sklepie czy aptece pasty dla palaczy o większej zawartości substancji ścierających osad. Dziecku nie należy kupować pasty dla dorosłych - bo po pierwsze, może mu nie smakować, a po drugie - jeśli się jej przez przypadek nałyka, może mu zaszkodzić.

Najważniejsze jest to, by pasta nam smakowała, by odpowiadała nam jej konsystencja i by była przyjemna w użyciu - wszystko po to, by się nie zniechęcić do długiego i dokładnego szorowania zębów.

Nie jest najważniejsze, czy używamy pasty polskiej, czy zagranicznej. Niegdyś polskie pasty rzeczywiście były niezbyt skuteczne, bo w niektórych z nich przy szorowaniu zębów nie uwalniał się fluor. Jednak obecnie polskie pasty dorównują jakością importowanym. Jeśli ktoś nadal ma problem z wyborem, może w jakimś stopniu polegać na reklamie.

Przy wyborze pasty nie trzeba koniecznie kierować się ceną, wychodząc z założenia, że im pasta droższa, tym lepsza. Jednak ludzie, którzy chcą mieć poczucie, że naprawdę dbają o zęby, mogą tutaj poszaleć i kupić sobie w aptece bez recepty bardzo drogie pasty.

Dane tu przedstawione mają jedynie wartość informacyjną i nie mogą zastąpić indywidualnej porady lekarskiej.

Czytaj także:

O sztuce mycia zębów

Nici bez nici

Zapalenie dziąseł

Stomatolog, dentysta

Jak mieć dobry zgryz

Więcej o: