Osłabienie i senność

Witam, od kilku dni źle się czuję. Jestem osłabiona, zmęczona, senna, mam częste bóle głowy, podwyższoną temperaturę, wyostrzony węch, odczuwam wstręt do rzeczy, które kiedyś lubiłam, np. kawy. Myślałam, że to objawy ciąży, ale zrobiłam test i wyszedł negatywny. A na dodatek mam ból z lewej strony poniżej pępka, czuję się niekomfortowo tak, jakby mi coś tam przeszkadzało podczas poruszania się. Ból nasila się przy oddawaniu moczu. Co może mi dolegać?

Odpowiada lekarz Marek Wolski

Objawy, które Pani przytacza, rzeczywiście mogą wskazywać na ciążę. Proszę, przed rozpoczęciem dalszej diagnostyki powtórzyć test ciążowy.

Jeśli chodzi o inne stany, które mogą się wiązać z podanymi objawami to warto zastanowić się nad zapaleniem przydatków lub ropniem w okolicy miednicy mniejszej, endometriozą lub nowotworem jajnika. Bez wykonania dodatkowych badań obrazowych i laboratoryjnych oraz przeprowadzenia dokładnego badania przedmiotowego nie da się przybliżyć rozpoznania.

Sugeruję zgłoszenie się do lekarza ginekologa celem wykonania badań (w tym USG przezpochwowego) i kontynuowania diagnostyki i leczenia.

Zobacz wszystkie porady

Więcej o: