Brak zainteresowania seksem

Mam 40 lat. Od mniej więcej trzech lat spada u mnie zainteresowanie seksem. Wiem, z wiekiem to normalne zjawisko. Początkowo nie zwracałam uwagi na takie objawy jak suchość pochwy, ale obecnie łącząc wszystko w całość wydaje mi się, że były to pierwsze symptomy no właśnie czego? Proszę o pomoc od roku w ogóle nie mam pociągu seksualnego dlatego też, nie zmuszam się i sexu nie uprawiam go. Wydaje mi się, że to trochę za wcześnie na takie zachowanie, gdyż normalnie jeszcze miesiączkuję. Wydaje mi się to dziwne i nie jest mi z tym dobrze zważywszy, że 60 latkowie wiodą normalne życie seksualne. Dodam jeszcze, że wcześniej seks sprawiał mi przyjemność i uprawiałam go często. Proszę o pomoc.

Odpowiada Magdalena Zemlak:

Przedstawionego przez Panią problemu nie wolno bagatelizować, ponieważ taki stan może doprowadzić do znacznego pogorszenia jakości życia. W tym przypadku możemy mówić o zaburzeniach pożądania seksualnego, wśród których wyróżnia się szereg problemów m.in. takich jak niechęć do seksu, partnera, zaburzenia związane z niedostatecznym nawilżeniem pochwy, utrata potrzeb seksualnych, brak reakcji seksualnej czy też odczuwanie bólu podczas stosunku.

Bardzo ważne jest znalezienie przyczyny, która mogła wywołać taki stan. Wśród czynników, które powodują powyższe zaburzenia są m.in.:

- zanurzenia hormonalne (niedoczynność tarczycy, hiperprolaktynemia)

- depresja

- stosowanie niektórych leków

- nawracające infekcje pochwy

W celu określenia przyczyny Pani problemu zalecam skontaktowanie się ze swoim lekarzem rodzinnym lub też seksuologiem.

Zobacz wszystkie porady

Więcej o: