Katar czy zapalenie zatok?

Nie zawsze umiemy samodzielnie stwierdzić, co nam dolega. Jeśli infekcja trwa długo, towarzyszy jej katar lub uczucie spływania czegoś po ścianach gardła, mamy stale podwyższoną temperaturę ciała, odczuwamy bóle głowy, warto wybrać się do laryngologa. To może być zapalenie zatok.
Zapalenie zatok przybiera różne formy - bywa ostre lub przewlekłe. Czasami towarzyszy mu ból głowy lub twarzy - w zależności od tego, które zatoki zostały zaatakowane. Wbrew obiegowym opiniom, ból nie zawsze jest silniejszy przy pochylaniu się. Objawy zapalenia zatok potrafią być niespecyficzne, co utrudnia diagnozę i leczenie. Jeśli często chorujesz, sprawdź, czy nie cierpisz na zapalenie zatok.

Dowiedz się, jak sprawdzić: Czy to tylko katar czy zapalenie zatok?

Więcej o:
Komentarze (3)
Katar czy zapalenie zatok?
Zaloguj się
  • Gość: milka

    0

    Nie wyobrażam sobie nocy z zatkanym nosem, w dzień jest ciężko oddychać a co dopiero w nocy. ..Taki aerozol nie tylko szybko odtyka, ale też i leczy dlatego wcale się nie dziwię, że szybko zaczynasz działać...

  • Gość: xena

    0

    Zawsze mam w swoje szafce coś na katar, bo może pojawić się nagle i trzeba działać natychmiastowo. Wtedy aplikuję sobie xylorin w zatkany nos i wracam do codziennych obowiązków. W nocy też się lepiej śpi z odetkanym nosem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX