Jak leczyć laserem?

W dzisiejszych czasach laseroterapia cieszy się coraz większą popularnością. Wymieniając jej pozytywne strony należy zwrócić uwagę na dużą efektywność, aseptyczność, a także brak przeciwwskazań wiekowych i efektów ubocznych oraz brak bólu podczas zabiegu.

Terapia jest zalecana i stosowana między innymi w chirurgii, ortopedii, akupunkturze, w chorobach układu ruchu, chorobach skóry, ginekologii, stomatologii oraz w chorobach otolaryngologicznych i neurologicznych.

Laseroterapia jest młodą metodą leczenia. Laser wykorzystywany jest w medycynie od około 30 lat. Pierwsze urządzenie laserowe zostało skonstruowane w 1960 roku w Pracowni Badań Lotniczych w Malibu. Od tego czasu skonstruowano kilkadziesiąt rodzajów różnych urządzeń laserowych, które znalazły swe zastosowanie zarówno w diagnostyce, jak i w terapii leczniczo-profilaktycznej. Zakres medycznych zastosowań lasera stale się poszerza.

Terapia laserowa stosowana jest w wielu gałęziach medycyny klinicznej, medycynie sportowej, ortopedii, reumatologii, neurologii i dermatologii. Metoda ta znajduje zastosowanie w walce z wieloma chorobami. Laser wykorzystuje się przede wszystkim przy leczeniu uszkodzeń oraz stanów zapalnych tkanek miękkich, takich jak rany pooperacyjne, owrzodzenia, przeszczepy skóry, odleżyny. Ponadto metodę tę stosuję się w leczeniu różnego rodzaju chorób narządów ruchu, zespołów bólowych, w przebiegu dyskopatii kręgosłupa, zapaleń okołostawowych, zespołów powstałych w wyniku przeciążenia mięśni i tkanek miękkich okołostawowych, nerwobóli nerwów obwodowych, a także stanów po złamaniach kości. Laser działa również przeciwbólowo i przeciwzapalnie.

We współczesnej medycynie laseroterapia jest uzupełnieniem tradycyjnego leczenia. Lekarze chętnie korzystają z tej metody leczenia. Jest ona coraz bardziej dostępna, skraca czas trwania zabiegu, ma szeroki zakres działania i istnieje niewiele przeciwwskazań dla jej stosowania.

Źródło: www.rehabilitacjanowydwor.com

Więcej o: