Ból piersi, zaburzenia widzenia

Mam 43 lata. Od kilku tygodni odczuwam bolesność piersi oraz znaczne pogorszenie widzenia. Byłam u okulisty, który nie doszukał się przyczyn z zakresu widzenia (miałam badanie ciśnienia oka, pole widzenia). Doczytałam w internecie, że być może przyczyną dolegliwości jest nadmiar prolaktyny. Z tymi przypuszczeniami poszłam do lekarza pierwszego kontaktu, jednak moja pani lekarz nie zleciła mi żadnych badań twierdząc, że po 40stym roku życia to jest zespół suchego oka i stąd pogorszenie widzenia. W zakresie bolesności piersi odesłała mnie do ginekologa. Nadmieniłam mojej pani dr, ze miesiączkuję regularnie i być może wystarczy skierowanie na badanie poziomu hormonów, jednak na tym się skończyło i nie dostałam skierowania na żadne badania. Sama nie wiem gdzie dalej mam szukać pomocy?

Odpowiada lekarz Magdalena Zemlak:

Przedstawione przez Panią dolegliwości takie jak: zaburzenia widzenia oraz bolesność piersi, raczej nie są związane z hiperprolaktynemią. W kierunku takiego podejrzenia zbliżają nas takie objawy jak zaburzenia miesiączkowania, wyciek mleka z piersi, zaburzenia pola widzenia.

Na podstawie Pani opisu, nie jestem wiem czy była Pani u ginekologa. Zachęcam do wizyty oraz do samobadania piersi celem oceny czy nie stwierdza się guzków, wycieku z brodawek.

Więcej o: