Ból w klatce piersiowej i kołatanie serca

Od pewnego czasu miewam częste bóle w klatce piersiowej, które są uciążliwe i długotrwałe. Meczę się nawet przez wejście po schodach, czuje kołatanie serca. Ciągle jestem senna, zmęczona, mam zawroty głowy. Dziś byłam na EKG serca. Wyszło mi, że mam przyśpieszone bicie serca i bardzo niskie ciśnienie. Czy morfologia i przepisany lek przez lekarza rodzinnego 'Propranolol' wystarczy? Czy nie warto wybrać się do kardiologa i zrobić USG serca? Bardzo mnie to nie pokoi, gdyż ostatnio przez 3 dni czułam przy dotyku okolic serca jakbym miała ogromnego siniaka. Jeśli w ten sposób mogę określić ten ból przy dotknięciu. Jestem młodą osobą mam 21 lat i nie jestem obciążona żadnym wysiłkiem fizycznym.

Odpowiada lekarz Magdalena Zemlak:

Odczuwane bóle w klatce piersiowej, szybka męczliwość, przyśpieszone bicie serca u młodej osoby może być związane z nadczynnością tarczycy czy niedokrwistością. W celu wykluczenia tej choroby warto oznaczyć stężenie TSH oraz wykonać morfologię. Przepisany przez lekarza lek może spowodować ustąpienie dolegliwości z powodu zwolnienia czynności serca.

Bóle ze strony ścian klatki piersiowej może być związany z urazem lub też zapaleniem chrząstek żebrowych. W celu zmniejszenia dolegliwości można stosować leki przeciwbólowe dostępne bez recepty.

W przypadku utrzymywania się dolegliwości oraz nieprawidłowych wyników badań należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza rodzinnego, ew. kardiologa.

Powrót do działu porad lekarskich.

Więcej o: