Bóle w klatce piersiowej

Od dłuższego czasu mam pobolewania w klatce piersiowej. Ból występuje w różnym miejscu, pośrodku klatki piersiowej, bardziej z lewej, czasami z prawej ale wszystkie blisko mostka. Ból zazwyczaj jest ostry, kłujący i trwa stosunkowo krótko jednak powoduje dyskomfort psychiczny gdyż mam wrażenie, że za chwilę dostanę zawału i ten strach czasami wręcz mnie paraliżuje. Towarzyszy temu wszystkiemu bardzo szybkie bicie serca, zdarza mi się to dość często, kilka razy miałam już robione EKG i wszystko jest w porządku, o czym mogą świadczyć powyższe objawy?

Odpowiada lekarz Marek Wolski:

Bardzo częstą przyczyną kłującego bólu w klatce piersiowej - szczególnie u młodych kobiet, są zaburzenia o podłożu stresowym (potocznie tzw. nerwobóle), które nie są stanem poważnym i zwykle ustępują samoistnie po niedługim czasie i, przede wszystkim, po ustąpieniu czynnika wywołującego stres.

Jeśli ból będzie się nasilał w czasie wysiłku czy nie ustąpi przez dłuższy czas sugeruję wizytę u lekarza rodzinnego celem wykonania podstawowych badań.

Powrót do działu porad lekarskich.

Więcej o: