Stany lękowe

Mam poważne problemy z układem nerwowym. Zażywam na ten moment fluoxetine. Dawka została zwiększona miesiąc temu z 20 na 60mg. Wciąż jednak odczuwam leki i uczucie strachu, do tego doszły trzęsące dłonie i to mnie przeraża. Już sama nie wiem, co robić. Co mam robić? Gdzie szukać pomocy?

Odpowiada lekarz Łukasz Fus:

Fluoksetyna jest lekiem, którego skuteczność działania ocenia się po około 6 tygodniach regularnego przyjmowania. Jeżeli dolegliwości nie ustępują po zwiększeniu dawki, wówczas należy rozważyć zamianę leku na inny. Jeżeli w Pani przypadku głównym problemem są zaburzenia lękowe, być może konieczna będzie zamiana fluoksetyny (która jest lekiem przeciwdepresyjnym) na lek z grupy benzodiazepin (które działają głównie przeciwlękowo i uspokajająco). Aby wybrać najbardziej odpowiedni sposób leczenia musi Pani udać się do lekarza psychiatry.

Zobacz wszystkie porady

Więcej o: