Od ponad miesiąca mam ciągle zawroty głowy. Neurolog przepisał mi Vinpoton, ponieważ było podejrzenie niedokrwistości mózgu. Brałam lek przez 10 dni, nic się zmieniło. Następnie dostałam lek na zawroty głowy Vestibo oraz na uspokojenie (bo zaczęłam się stresować tym że tak długo nic mi nie pomaga). Był to lek psychotropowy, musiałam go jednak odstawić bo okropnie się po nim czułam. Poszłam z zawrotami głowy do laryngologa, chciałam aby laryngolog zbadał mi błędnik. Laryngolog stwierdził, że zawroty głowy mam z powodu niskiego ciśnienia 90/50, moje ciśnienie w ciągu dnia 100/70, 90/70. 90/45 i tak coraz niżej, bądź delikatnie wyżej. Laryngolog przepisał mi tabletki z kofeiną na podwyższenie ciśnienia (wcześniej przeprowadził ze mną wywiad co się dzieje gdy napiję się kawy, a czuję się źle po kawie). Po 2 dniach brania tabletek trafiłam do szpitala ponieważ mną trzęsło, nie mogłam się uspokoić, w głowie czułam dziwną "pełność" oraz zawroty. Trafiłam na neurologię gdzie zrobiono mi tomograf, badania krwi. Wyniki były ok. Pomimo złego samopoczucia zostałam wysłana do domu. Lekarz rodzinny kazał mi brać leki i czekać na efekty, teraz zażywam Betaserc, tabletki z witaminą b6 oraz ziołowe tabletki na uspokojenie, biorę te leki ponad tydzień i większych zmian nie odczuwam. Czuję się tak jakbym miała zemdleć, zawroty jakby mniejsze ale ciągle są, mam ociężałą głowę, nie mogę pracować, do tego pojawiło się kłucie serca i mocniejsze bicie serca, chwilami tak jakbym miała bezdech. Dzieje się to nie w czasie zdenerwowania, czy stresu, lecz samoczynnie. Nie wiem co dalej robić i jaki lekarz byłby odpowiedni, czy powinnam zrobić echo serca?
REKLAMA
REKLAMA
Odpowiada lekarz Łukasz Fus:
Z Pani opisu wyłania się skomplikowany przypadek kliniczny, z którym problem mieli lekarze specjaliści dysponujący wieloma narzędziami diagnostycznymi. Trudno jest mi więc zaproponować Pani jakikolwiek dalsze postępowanie, bez zapoznania się z wynikami wszystkich badań i konsultacji. Nie można też oceniać skutków leczenia dopiero po kilku dniach stosowania leków (szczególnie leków poprawiających ukrwienie mózgu i mających przeciwdziałać zawrotom głowy).
REKLAMA
Niskie ciśnienie tętnicze, o którym Pani wspomina, może dawać dolegliwości o charakterze zawrotów głowy. Pojawiające się uczucie kołatania serca i bóle w klatce są typowymi objawami chorób sercowo-naczyniowych, dlatego warto wykonać podstawowe badania (morfologię, jonogram, EKG) i skorzystać z konsultacji kardiologa.