Silny ból brzucha

Ból brzucha pojawił się mniej więcej dwa tygodnie temu. Z prawej dolnej strony cos mnie bardzo kłuło. Ból pojawił się wieczorem. Na szczęście poszłam spać a następnego dnia wszystko było dobrze. Niestety, dwa dni temu znowu zaczęło się coś dziać, około 23 zaczął mnie boleć brzuch... ten ból się nasilał. Nie potrafię określić bolącego mnie miejsca, wg mnie bolał mnie cały brzuch... nie spalam przez cala noc, dopiero po silnym leku przeciwbólowym udało mi się zasnąć na jakąś godzinę. Po przebudzeniu brzuch bolał mnie trochę mniej, chociaż i tak nie było dobrze. Praktycznie przez cały dzień nic nie jadłam, pół dnia przeleżałam w łóżku... dopiero wieczorem zaczęło przechodzić... i na szczęście tym razem udało mi się usnąć. Kolejnego dnia już było wszystko ok. podczas tych bólów nie pojawiały się żadne wymioty, biegunka, nie miałam też gorączki. Dwa tygodnie temu odczuwałam tylko to kłucie. Teraz natomiast mój brzuch był bardzo twardy. Nigdy wcześniej nie bolał mnie aż tak bardzo brzuch. Bardzo proszę o radę.

Odpowiada lekarz Marek Wolski:

Na podstawie przedstawionych dolegliwości, bez dokładnego zbadania i przeprowadzenia dogłębnego wywiadu trudno jest mi ustosunkować się do Pani pytania.

Znaczenie mają, poza wspomnianymi przez Panią, takie cechy bólu, jak: kiedy ból się nasila, kiedy słabnie, czy jest uzależniony od posiłku, w której porze dnia pojawia się najczęściej, czy ma związek z wysiłkiem, z cyklem owulacyjnym i wiele innych.

Rozważałbym, jako źródło Pani dolegliwości, ból związany z jajeczkowaniem, przewlekające się zapalenie wyrostka robaczkowego, kamicę nerkową, a także infekcje przewodu pokarmowego czy zapalenie przydatków.

Aby rozwikłać ten problem będzie Pani musiała zgłosić się do lekarza rodzinnego i ginekologa celem dokładnego zbadania i wykonania badań dodatkowych.

Zobacz wszystkie porady

Więcej o: