Do udziału w nim zaproszono ponad 7 tys. rodziców dzieci powyżej 18-go roku życia, niemal z całego świata. Większość przepytanych uważa, że ich pociechy za szybko rozstają się z dzieciną radością i niewinnością. Sami przy tym deklarują, że niewiele w nich pozostało z okresu, gdy sami byli dziećmi i spędzali czas na zabawie. Co gorsza uważają, że dorosłe życie nie daje wielu powodów do radości.
Badanie miało na celu ustalenie czy dorośli mają czas na proste przyjemności. Mimo wielu obowiązków i natłoku zajęć ponad połowa deklaruje, że czas jaki mogą spędzić z rodziną jest ważniejszy od hobby czy chwil, które mogą spędzić sami ze sobą. Dodatkowo część z nich uważa, że zabawa z dzieckiem pozwala im przywołać własne, beztroskie dzieciństwo. Wspólne chwile stają się na tyle ważne, że niektórzy rodzice chętnie zamieniliby część swojego wynagrodzenia na więcej wolnego czasu z dziećmi. W Polsce ponad 70 proc. badanych deklaruje, że rodzina jest dla nich najważniejsza.
Mimo że tak duża grupa deklaruje swoje przywiązanie do rodziny, to duża część rodziców nie potrafi zorganizować czasu spędzanego wraz z dzieckiem. Ten problem pomaga im rozwiązać technologia. Prawie 80 proc. uważa, że komunikacja i media społecznościowe pomagają utrzymać kontakt z dzieckiem. Co ciekawe ta sama grupa przyznaje, że obecność urządzeń mobilnych zakłóca wspólne chwile. Zamiast skupić się na dziecku, myślą o pracy.
Niemal 1/4 rodziców w Polsce przyznaje, że częściej komunikuje się z dziećmi za pośrednictwem technologii niż osobiście. Zjawisko obecne jest głównie w krajach z szybko rozwijającą się gospodarką jak Chiny i Indie. Obejmuje ona odpowiednio 50 proc. i 40 proc. badanych rodziców.