Pozycja seksualna: pozycja na jeźdźca

Dla sporej liczby mężczyzn pozycja na jeźdźca to spełnienie fantazji seksualnej o dominacji kobiety, dla wielu z nich jest wyjątkowo podniecająca. Jednocześnie nie wymaga od nich dużego "zaangażowania", partnerka nadaje rytm, tempo i decyduje o głębokości penetracji.

Dołącz do Zdrowia na Facebooku!

Klasyczna wersja zakłada, że mężczyzna leży na plecach, następnie kobieta "siada" twarzą do niego. Patrzenie na siebie nawzajem pozwala obserwować swoje reakcje, co dla większość par z jest bardzo ważne. Pozycja ta jest bardzo wygodna dla osłabionych mężczyzn lub z ograniczoną możliwością ruchów. W takim "ułożeniu" szyjka macicy jest silnie drażniona przez żołądź członka, co duża grupa pań bardzo sobie ceni.

Pozycja na jeźdźca podobnie jak wiele innych może występować w kilku wariantach. Partnerka może usiąść plecami do partnera, bokiem, może również pochylić się do przodu czy położyć. Jedyne ograniczenie, jak przy wszystkich innych pozycjach to wyobraźnia kochanków.

Należy jednak pamiętać, że nie każda kobieta będzie czuła się wystarczająco komfortowo w takim ułożeniu, dlatego jeśli za wszelką cenę chcemy wypróbować, któryś z wariantów pozycji na jeźdźca warto poświęcić chwile na wybranie takiego ułożenia, które zadowoli obie strony.

Czytaj także:

Pozycja seksualna: pozycja bogini

Pozycja seksualna: pozycja 69

Pozycja seksualna: pozycja stojąca

Pozycja seksualna: pozycja na pieska

Pozycja seksualna: pozycja klasyczna (misjonarska)

Pozycja seksualna: pozycja "na słonia"

Pozycja seksualna: pozycja "na łyżeczkę

Pozycja seksualna: pozycja "na boku"

Zobacz wideo
Więcej o: