Oddawanie moczu pod prysznicem może być szkodliwe dla zdrowia. Lekarka wyjaśnia

W oddawaniu moczu pod prysznicem wiele osób nie widzi nic złego. Okazuje się jednak, że ten nawyk może mieć negatywne konsekwencje dla naszego zdrowia.

Więcej ciekawych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Zobacz wideo Myki na wykorzystanie pianki do golenia:

Dr Alicia Jeffrey-Thomas z Uniwersytetu Florydy poruszyła jakiś czas temu na TikToku temat oddawania moczu pod prysznicem. Okazuje się, że w tym przypadku ostrożność powinny zachować w szczególności kobiety. O filmiku ekspertki zrobiło się głośno w mediach na całym świecie. 

Lekarka: Oddawanie moczu pod prysznicem szkodliwe dla zdrowia

Zdaniem lekarki kobiety powinny zrezygnować z oddawania moczu pod prysznicem, gdyż może to prowadzić do problemów ze zdrowiem. Jak podkreśla ekspertka, powoduje to, że mózg wiąże odgłos płynącej cieczy z oddawaniem moczu. W sytuacji gdy mamy słabe mięśnie dna miednicy, może to doprowadzić do nietrzymania moczu w różnych sytuacjach (na przykład w czasie mycia naczyń). 

I jak podkreśla Jeffrey-Thomas, zagrożenie to pojawia się zdecydowanie częściej w przypadku kobiet. To wynika z budowy ich układu moczowego. - Mają taką anatomią, że nie powinny sikać na stojąco. Dno miednicy w takiej sytuacji nie będzie się wystarczająco rozluźniać. Z kolei to sprawi, że pęcherz nie będzie opróżniony do końca - mówi ekspertka. 

Dr Alicia Jeffrey-Thomas to fizjoterapeutka, która pracuje na Uniwersytecie Florydy w Stanach Zjednoczonych. Od jakiegoś czasu kobieta aktywnie udziela się w mediach społecznościowych. Obecnie jej profil na TikToku obserwuje już ponad 500 tysięcy osób, a jej filmiki polubiło blisko 9 milionów użytkowników.

Może cię także zainteresować:

Więcej o: