Peeling to nic innego jak proces usuwania zanieczyszczeń i obumarłych komórek naskórka z powierzchni skóry. Jest to zabieg niezwykle popularny i stosuje się go głównie na twarz lub ciało. Wykonywany regularnie, pozwala uzyskać gładką i lepiej ukrwioną skórę. Taką samą rolę spełnia peeling trychologiczny - jego zadaniem jest oddziaływanie na ukrytą pod włosami skórę głowy i w konsekwencji poprawienie jej stanu. Peeling trychologiczny pomaga pozbyć się martwego naskórka i resztek kosmetyków gromadzących się na skórze głowy, o której często zapominamy w codziennej pielęgnacji, co ostatecznie odbija się na wyglądzie i kondycji naszych włosów.
Jak działa peeling trychologiczny?
Peeling trychologiczny to skuteczny sposób na usunięcie zanieczyszczeń z powierzchni skóry głowy i tzw. warstwy krystalizacyjnej, czyli nadmiaru zrogowaciałego naskórka. Przywraca jej fizjologiczną równowagę, a także odblokowuje ujścia mieszków włosowych, co sprawia, że jest to wręcz niezbędny element prawidłowej pielęgnacji przy problemach z łupieżem czy wypadaniem włosów. Drobinki peelingu mają za zadanie dokładnie oczyścić skórę głowy z sebum i pozostałości kosmetyków stosowanych do stylizacji włosów. Sprzyja to większej skuteczności stosowanych do pielęgnacji preparatów. Składniki odżywcze zawarte w szamponach, odżywkach i maskach dzięki temu lepiej się wchłaniają, przez co włosy rosną szybciej i są mocniejsze. Ponadto peeling trychologiczny reguluje pracę gruczołów łojowych i unosi włosy u nasady.
Jak stosować peeling trychologiczny?
Możliwości wykonania peelingu trychologicznego jest kilka. Można skorzystać z takiej usługi u fryzjera lub u trychologa. Zdecydowanie wygodniejszym i tańszym sposobem jest jednak samodzielne wykonanie zabiegu w zaciszu domowej łazienki. Zwłaszcza, że peeling trychologiczny o dobrej jakości bez problemu można kupić w aptece lub drogerii. Stosuje się go przed rutynowymi czynnościami pielęgnacyjnymi w prosty sposób. Wystarczy nałożyć produkt na zwilżone włosy i delikatnie, lecz dokładnie wmasować w skórę głowy. Następnie należy go spłukać i umyć włosy szamponem, a dalej postępować dokładnie tak, jak mamy w zwyczaju dbając o swoje włosy.
Peeling trychologiczny najlepiej stosować raz w tygodniu. W przypadku bardzo podrażnionej i wrażliwej skóry, lepiej jednak wykonywać go rzadziej, raz na dwa, trzy tygodnie.
Czy warto stosować peeling trychologiczny?
Zdecydowanie tak. Peeling skóry głowy pozwala dokładnie oczyścić ją z brudu, łoju i pozostałości po kosmetykach, które często odpowiadają za zarówno za jej swędzenie i podrażnienie, jak i przetłuszczanie się włosów. To świetny sposób na zachowanie skóry w dobrej kondycji, a także na pobudzenie wzrostu włosów, ich odżywienie i uniesienie u nasady.
Regularne stosowanie peelingu trychologicznego jest zalecane jako element pielęgnacji skóry głowy zarówno w przypadku kobiet jak i mężczyzn. Szczególnie dobrze sprawdza jako uzupełnienie terapii przy wypadaniu włosów, łysieniu i u osób z łojotokowym zapaleniem skóry oraz łupieżem.