Mam problem z zawrotami głowy. Pierwszy taki atak miałam 4 lata temu. Objawy były następujące: zawroty głowy, wszystko wirowało, cały czas nawet gdy leżałam i miałam zamknięte oczy, nudności wymioty., szum w uszach ściśnięty żołądek zachwiania równowagi, nie mogłam ustać a chodziłam tylko po ścianie, ściągało mnie za jedna stronę. Po wielu konsultacjach lekarskich ostatnia diagnoza wskazywała na kręgosłup szyjny. Dostałam leki i po 1,5 tygodniu przeszło. Później jeszcze miałam podobne ataki ale trwały góra 3 dni. Po 2 latach spokoju znowu powróciło to samo. Ponownie dostałam leki, które pomogły a lekarze nadal utrzymują ze to kręgosłup. Problem w tym ze mój atak znowu powrócił i myślę, że jednak to nie wina kręgosłupa. Proszę o poradę.
REKLAMA
REKLAMA
Odpowiada lekarz Magdalena Zemlak:
Jeżeli poprzednio stwierdzono, że objawy spowodowane są zmianami w kręgosłupie i ówcześnie zastosowane leczenie oraz teraźniejsze jest takie samo, najprawdopodobniej została postawiona właściwa diagnoza. Jeżeli nadal się Pani niepokoi może się Pani zgłosić do lekarza rodzinnego, neurologa lub ortopedy, którzy pomogą rozwiązać Pani wątpliwości.