Kifoza w odcinku TH7

Zrobiłam RTG z powodu bólu kręgosłupa. Badanie wykazało kifozę w docinku TH7, owalne obrączkowate prześwity. Proszę o radę, czym to grozi i jakie leczenie należy rozpocząć.

Odpowiada lekarz Ewa Witkowska:

Niestety bez obejrzenia zdjęcia RTG nie jestem w stanie wyjaśnić opisu lekarza radiologa. Sugeruję jednak, aby razem ze zdjęciem i opisem udał/udała się Pan/Pani do lekarza, który wydał skierowanie na badanie rentgenowskie - lekarz widząc zdjęcia będzie mógł podać dalsze zalecenia co do diagnostyki i ewentualnego leczenia.

Zobacz wszystkie porady

Więcej o: