-
Indyjski horror, który trwał przez stulecia. Dzisiejsi pechowcy mogą mówić o szczęściu
"Było to tak, jakby ostry grot chciał od wewnątrz przebić mój brzuch". Ból, jaki powodują kamienie w pęcherzu moczowym, odbiera ludziom zmysły i chęć do życia od tysięcy lat. Zaledwie od niespełna dwustu istnieją sposoby na ich usunięcie, które nie przypominają wymyślnych tortur. Jak zawsze, najlepsza jest prewencja, dlatego podczas czytania tego tekstu polecam wypić szklankę wody.
-
Wskazywały, kto zabił, zdradzały SS-manów, ratują życie. Od układu ABC do leku na COVID-19
Gdyby żona Renzo Girardiego nie była zazdrosna, epokowe odkrycie pewnego skromnego noblisty nie miałoby tak skutecznej reklamy. "Karierze" grup krwi i związanym z nią rozwojem medycyny znacząco dopomogła bowiem I wojna światowa, ale i paląca konieczność znalezienia odpowiedzi na pytanie: kto zabił?
-
Strzyżak - jeśli nie wiesz, co cię ugryzło i masz dziwny ślad na skórze, to mógł być... latający kleszcz [WYJAŚNIAMY]
Lasy Państwowe ostrzegają - pomimo jesieni w lasach ciągle jeszcze są strzyżaki. Kleszcz ze skrzydłami, strzyżak jeleni, łowik, wesz jelenia - tak najczęściej określa się gatunek owada, który żyje w polskich (i nie tylko) lasach. Latające kleszcze to pasożyty, które atakują zwierzęta i ludzi. Czym grozi zetknięcie z nimi i jak ich unikać?
-
To prawda, że przez nadmiar słodyczy dzieci są hiperaktywne? Nauka: to nie wina cukru tylko rodziców
Cukier nie bez powodu zasłużył na miano "białej śmierci". Ale czy prawdą jest powtarzana przez rodziców na całym świecie teoria, że odpowiada za nadpobudliwość u dzieci? I co z jego uzależniającymi właściwościami?
-
Naukowcy właśnie obalili kolejny mit o skuteczności suplementów diety. Tym razem poszło o tran
Według najnowszych i największych jak dotąd badań na ten temat, kwasy tłuszczowe omega-3 (m.in. tran) przyswajane w formie suplementów nie mają żadnych zdrowotnych korzyści. Przynajmniej w zakresie zapobiegania schorzeniom układu krwionośnego.
-
Żerują na zwierzętach i ludziach. Kleszcze gołębie mogą być równie niebezpieczne, co zwykłe [WYJAŚNIAMY]
Obrzeżki, zwane kleszczami gołębimi lub pluskwami ptasimi, pasożytują głównie na zwierzętach, ale atakują też ludzi. Choć nie przenoszą boreliozy, kontakt z nimi może mieć poważne konsekwencje zdrowotne.
-
Trądzik rozpracowany. Naukowcy odkryli "słabe ogniwo", które sprawia, że jedni go mają, a inni nie
Trądzik to nie tylko problem nastolatków, może "dopaść" też osoby po 30-tce i starsze. Naukowcy wciąż nie do końca wiedzą, jakie są przyczyny tej choroby skórnej. Udało im się jednak ustalić, dlaczego jedni cierpią z jej powodu, a inni nie.
-
Jak zatamować krwotok z nosa? Ten sposób wymyślił profesor Harvardu. Działa prawie zawsze [INSTRUKCJA]
Krwawienie z nosa zwykle nie boli, ale wygląda poważnie i na pewno jest uciążliwe. Dlatego warto mieć w zanadrzu sposób na jego opanowanie. Zwłaszcza tak prosty i efektywny, jak ten opracowany przez profesora z Harvardu.