-
Co pić, żeby przyspieszyć metabolizm? Ten napój pij co wieczór
Gdy walczymy z niepotrzebnymi kilogramami wszystko, co pomoże nam w opanowaniu nadmiernego apetytu i w "spaleniu" tłuszczu jest warte uwagi. Co pić przed snem? Warto sięgać po napoje, które nie dostarczą nam dodatkowym kalorii, a przyczynią się do poprawienia metabolizmu.
-
Co jeść na kolację przy refluksie. Zacznij od tej prostej zmiany na noc
Przede wszystkim nie możemy pozwolić sobie wieczorem na zbyt późne posiłki. Nawet niewielka przekąska tuż przed pójściem spać zepsuje nam noc. W przypadku refluksu żołądkowo-przełykowego najistotniejsza jest odpowiednia dieta. Co zatem jeść na kolację, aby nie dopuścić do nocnego odbijania się i zgagi?
-
Co jeść na śniadanie, aby przyspieszyć metabolizm od samego rana i chudnąć? Najlepsze propozycje
Gdyby chcieć streścić zalecenia, co najlepiej jest jeść na śniadanie, jeśli chcemy mieć smukłą sylwetkę, można by powiedzieć: białko i jeszcze raz białko. A do tego składniki, zawierające najistotniejsze dla zdrowia związki, czyli węglowodany złożone, błonnik oraz zdrowe tłuszcze.
-
Wysoki poziom cukru we krwi. Czy wynik ponad 300 jest niebezpieczny?
Jakie są objawy i co zrobić, gdy poziom cukru we krwi wymknie się spod kontroli? Jak postępować, gdy dochodzi do hiperglikemii?
-
Od czego można dostać cukrzycy i jak ją rozpoznać? Objawy, które mogą niepokoić
Nie ma jednej uniwersalnej przyczyny cukrzycy, którą można by wskazać jako winowajcę. To raczej splot kilku czynników, wśród których niezdrowy tryb życia oraz nadmierna masa ciała grają pierwszoplanową rolę. Jak rozpoznać pierwsze oznaki choroby? Czy zawsze jest to łatwe? Czym różnią się objawy cukrzycy typu 1 od objawów cukrzycy typu 2?
-
Czy można pić wodę przed badaniem krzywej cukrowej? Czego lepiej nie jeść dzień wcześniej?
Ważne, aby na to badanie zgłosić się na czczo oraz być wyspanym i wypoczętym. Na wizytę w laboratorium medycznym zarezerwujmy sobie co najmniej 3 godziny. Może też warto wziąć ze sobą coś, czym umilimy sobie oczekiwanie na pobranie krwi i wyniki.
-
Dlaczego warto pić ocet jabłkowy na czczo? Pomoże we wstydliwym problemie
Nadmiar kilogramów czy oponka w talii to nie jest jeszcze powód do wstydu, chociaż próbuje się niekiedy tak to przedstawiać. Wśród porad, jak przygotować się do wakacji, aby bez skrępowania pokazać się na plaży w bikini, pojawiają się też zalecenia, aby dzień zaczynać od wypicia napoju z octem jabłkowym. Czy ten napój nam pomoże i dlaczego warto włączyć go do diety?
-
Gorzka czekolada a cukrzyca. Jakie słodycze można jeść przy cukrzycy?
Mając cukrzycę, musimy zadbać o to, aby dokonywać zdrowszych wyborów żywieniowych. Oznacza to, między innymi, że powinieniśmy rozważnie dobierać przekąski. W takim razie, czy wolno nam sięgać po słodycze?
-
Co zjeść na kolację przed badaniem krzywej cukrowej? Wyeliminuj te produkty
Aby wyniki badań krwi były miarodajne musimy się do nich odpowiednio przygotować. Jakie produkty możemy jeść wcześniej, a jakie należy wyeliminować przed testem OGGT, czyli doustnym testem obciążenia glukozą?
-
Cukrzyca typu II. Ten jeden napój, który pijemy rano, zmniejsza ryzyko jej wystąpienia
To kolejna dobra wiadomość dla miłośników kawy. Oprócz posiadania takich zalet, jak znakomity smak i nieodparty zapach, oprócz poprawiania nam nastroju, dodawania energii, kawa wydaje się także chronić nas przed groźnymi chorobami, w tym przed cukrzycą typu II.
-
Jak natychmiast odetkać nos i zatoki? Wypróbuj ten tani domowy sposób
Gdy cierpimy z powodu infekcji, męczy nas katar utrudniający oddychanie, ważne jest wszystko, co możemy dla siebie zrobić, aby choć na chwilę poczuć się lepiej.
-
Co jeść, żeby schudnąć z brzucha? Zacznij od czyszczenia lodówki z tych produktów
Aby pozbyć się nadmiarowej tkanki tłuszczowej i stracić brzuch (i to skutecznie, bez efektu jojo), musimy skoncentrować się na powolnej lecz stałej utracie wagi. Co możemy jeść bez większych obaw, a z czym powinniśmy pożegnać się na bardzo długo, jeżeli chcemy schudnąć z brzucha?
-
Jaka matka taka córka? Mamy przenoszą ryzyko otyłości na córki. A co z synami?
Najbardziej zagrożone są dziewczęta. Okazuje się, że skłonność do otyłości przechodzi z matki na córkę, a widać to już wyraźnie, gdy dziecko ma 4 lata - wynika z badań przeprowadzonych w Wielkiej Brytanii. Czy tak samo jest w przypadku, gdy to ojciec choruje na otyłość? A co z synami?
-
Kardiomiopatia połogowa (okołoporodowa). Gdy serce młodej matki choruje. Objawy, przyczyny, leczenie
Kardiomiopatia połogowa (kardiomiopatia okołoporodowa) jest rzadką postacią niewydolności serca, która ujawnia się w ostatnim miesiącu ciąży lub do pięciu miesięcy po porodzie. Jakie są objawy i kto znajduje się w grupie ryzyka?
-
Co pić na płaski brzuch? Trzy napoje, które mają zbawienny wpływ
Są napoje, które w połączeniu z przemyślaną dietą i wysiłkiem fizycznym, mogą nam pomóc pożegnać się z nadwagą. Chodzi tutaj o napoje, które przyspieszają metabolizm, dają uczucie sytości, pomagają przetrwać napady głodu między posiłkami. To wszystko razem sprzyja utracie wagi. Zatem co pić, aby mieć płaski brzuch?
-
Czy przed badaniem krwi można pić kawę? Zobacz, jakie badania zrobisz na NFZ
Sprawdź, które badania krwi trzeba zrobić na czczo (bo nie wszystkie). Ponadto przy pobieraniu próbki krwi ważna jest pora dnia: poranek jest najlepszy, ponieważ nic jeszcze nie zaburzyło naszego stanu, ani codzienny stres, ani aktywność czy jedzenie. Dzięki temu wyniki będą bardziej wiarygodne.
-
Śmiercionośny grzyb atakuje. Żaden lek go nie zwalczy
Grzyb Candida auris rozprzestrzenił się w cieniu pandemii COVID-19 wywołując epidemie szpitalne. Stanowi śmiertelne zagrożenie dla schorowanych osób z osłabionym układem odpornościowym. Problem też w tym, że C. auris przestaje reagować na leki przeciwgrzybicze, powszechnie stosowane w leczeniu zakażeń Candida. A co więcej, niektóre szczepy okazują się być oporne na wszystkie trzy dostępne klasy leków przeciwgrzybiczych.
-
Czy ten lek na odchudzanie spowoduje, że zachoruję na raka tarczycy? Popularność Ozempicu na TikToku nie słabnie
Ozempic (semaglutyd) jako lek na odchudzanie nadal zajmuje miliony użytkowników mediów społecznościowych. Pojawia się także mnóstwo nieścisłości, mitów i pytań. Jedno z nich brzmi: Czy ten lek spowoduje, że zachoruję na raka tarczycy?
-
Dieta cukrzycowa - jadłospis, przepisy. Czy można jeść ser żółty lub pleśniowy?
Obecnie uważa się, że nie ma jednej określonej diety cukrzycowej. Stosuje się indywidualne podejście podkreślając, że podstawą jest zdrowa, zbilansowana dieta, zapewniająca podstawowe składniki odżywcze w wystarczających ilościach. To, co ostatecznie znajdzie się na naszym talerzu, ma wpływ na to, jak radzimy sobie z cukrzycą.
-
Cukrzyca ciążowa - jakie są objawy? Zwróć szczególnie uwagę na te trzy
Cukrzyca ciążowa często nie daje żadnych objawów lub tylko łagodne, takie na przykład jak większe niż zwykle pragnienie, częstsze oddawanie moczu oraz osłabienie. Objawy pozostają niezauważone, dopóki nie zrobimy badania krwi.