-
Czego nie lubi trzustka? Lista produktów, które już dziś wyrzuć ze swojego menu
Trzustka wydziela enzymy pomagające rozkładać tłuszcz, białka i węglowodany i to ona reguluje poziom cukru we krwi. Bez niej nie moglibyśmy funkcjonować. Warto o nią dbać. Czego zatem nie lubi trzustka?
-
Co jeść wieczorem, aby pozbyć się oponki z brzucha i boczków raz na zawsze?
Co jeść na kolację, gdy walczyny o smukłą sylwetkę? Trzymając się ogólnych zasad, takich jak unikanie nadmiaru węglowodanów, w tym cukru, skoncetrujmy się na jeszcze jednej rzeczy.
-
Drętwienie palców u rąk. Objaw, który budzi lęk. Faktycznie zwiastuje kłopoty?
W niektórych przypadkach drętwienie palców u rąk mija, gdy tylko zmieniamy nawyki i odciążamy dłonie. Gdy przyczyny drętwienia są bardziej złożone, najprawdopodobniej będą potrzebne leki lub operacja. Jeśli niepokoi cię drętwienie palców u rąk i nie wiesz, skąd się to bierze, przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny dolegliwości i kiedy powinienieś iść z tym do lekarza.
-
Może być pomocna w walce z cukrzycą i spowalnić wzrost poziomu cukru we krwi po posiłkach
Jest smaczna, kolorowa i pełna składników odżywczych, w tym błonnika, zatem może przynieść szereg korzyści dla zdrowia. Zawiera też związek, któremu przypisuje się działanie przeciwcukrzycowe.
-
Mrowienie i bolesne skurcze. Co się dzieje z nogami przy cukrzycy?
Codziennie sprawdzaj swoje stopy. Szukaj pęcherzy, skaleczeń, siniaków, popękanej i łuszczącej się skóry, zaczerwienienia i obrzęku - radzą eksperci. Problemy z nogami to jedne z najczęstrzych powikłań w cukrzycy.
-
Prawidłowy poziom cukru. Czy cukier 100 to dużo? Te liczby powinny cię zaniepokoić
Nie lekceważmy tych badań, mogą nam uratować zdrowie. Jakie wyniki powinny nas zaniepokoić?
-
Co pić wieczorem, aby szybciej zgubić tłuszcz z brzucha i przyspieszyć metabolizm
Zrzucenie dodatkowych kilogramów nie jest łatwym zadaniem. Trzeba nieustannie zwracać uwagę na to, co jemy i pijemy, aby utrzymać w miarę niską kaloryczność posiłków. Niektóre napoje, wypijanie wieczorem, mogą ułatwić nam to zadanie. Chodzi o te, które działają korzystnie na nasz metabolizm. Kluczem może być zawartość błonnika.
-
Co jeść na kolację, aby mieć niski cukier rano. Zacznij od jednej prostej zmiany w swoim życiu
Kluczem do kontroli glukozy we krwi jest zjadanie właściwych posiłków o właściwej porze. Kiedy jeść kolację i co położyć na talerzu? O czym musimy pamiętać?
-
Nie boli, ale niszczy organizm. Cichy zabójca. Sprawdzaj na każdej wizycie u lekarza
Przy nadciśnieniu krew napiera na ściany tętnic ze zwiększoną siłą. W efecie naczynia krwionośne usztywniają się, a serce musi pracować o wiele ciężej, aby pompować krew i przezwyciężyć opór twardniejących tętnic. Sukcesywnie, dzień po dniu, przepracowane serce ulega osłabieniu. Nadciśnienie to stan, który może poważnie zagrozić naszemu życiu. Badajmy się częściej!
-
Manicure może być groźny? Czy używanie lamp UV do utrwalania lakieru na paznokciach grozi rakiem skóry? Niepokojące wyniki badań
Eksperyment przeprowadzony w USA pokazał, że lampy UV, służące do utwalania lakieru na paznokciach, są szkodliwe dla ludzkich komórek. Naukowcy apelują o ostrożność i o długoterminowe badania epidemiologiczne sprawdzające, czy używanie tych urządzeń zwiększa ryzyko raka skóry.
-
Kofeina szkodzi na serce? Kawa uzależnia? Mity i fakty o kofeinie
Kofeina jest to naturalnie występująca substancja (alkaloid) w liściach, nasionach i owocach ponad 63 gatunków roślin na całym świecie. Wśród produktów z kofeiną, które chętnie spożywamy, jest herbata, kawa i różne napoje bezalkoholowe. Herbata i kawa należą do najpopularniejszych napojów na świecie. Kofeina i jej wpływ na zdrowie ludzi pozostaje także przedmiotem zainteresowania naukowców, którzy wykazali jej pozytywne działanie, jeśli tylko zachowamy miar. Niektóre mity trzymają się jednak mocno.
-
Pomaga obniżyć cholesterol i zgubić zbędne kilogramy. Sięgnij po niebieski napój
Herbata niebieska, ulung, oolong, herbata smocza - to różne nazwy tego samego rodzaju herbaty, która plasuje się gdzieś pomiędzy herbatą zieloną a czarną. Dlaczego warto pić herbatę ulung?
-
Walka z oponką na brzuchu. Co pić przed snem, aby szybciej spalić tłuszcz z brzucha
Co pić przed snem, aby schudnąć? Poszukajmy napojów, które pomagają w trawieniu.
-
Dieta w cukrzycy typu 2. Tych produktów unikaj albo poważnie ogranicz
Jakie pokarmy i napoje najlepiej jest ograniczyć, jeśli mamy cukrzycę typu 2? Mówi się o czterech rodzajach produktów, których najlepiej unikać i zastąpić ich zdrowszymi odpowiednikami.
-
Co pić rano, aby mieć płaski brzuch? Ten jeden składnik może nam pomóc
Żadna cudowna mikstura nie zapewni płaskiego brzucha bez dodatkowych starań, takich jak nieprzesadzanie z kaloriami i ruch fizyczny. Możemy jednak sięgać po produkty, które nam ułatwią utrzymanie zgrabnej figury. Co zatem pić, gdy marzymy o smukłej sylwetce?
-
Naturalny lek na cukrzycę typu 2. Wprowadź go do swojej diety jak najszybciej
Zawiera błonnik o nazwie beta-glukan, który niezbyt często widzimy w innych produktach spożywczych. Spożywanie beta-glukanów pomaga w kontrolowaniu poziomu glukozy we krwi, ma też sporo innych zalet. Dlaczego jeszcze warto jeść owsiankę?
-
Cichy zawał - można przejść zawał serca i nawet o tym nie wiedzieć
Problem w tym, że cichy zawał serca ma na tyle niecharakterystyczne objawy, że jest bagatelizowany albo uznawany za inną i przejściową dolegliwość. Dowiedz się, jakie mogą być symptomy cichego zawału i kto najczęściej pada ofiarą?
-
Jak obniżyć poziom cukru we krwi? Ta jedna zmiana w życiu jest kluczowa
Czy i jak można samemu zadbać o obniżenie poziomu cukru we krwi? Jest to możliwe pod warunkiem, że wprowadzimy kilka prostych zmian w naszym stylu życia.
-
Jednym z pierwszych zauważalnych sygnałów mogą być problemy ze wzrokiem. Cukrzyca typu 2 atakuje także dzieci
Cukrzyca typu 2 nie omija dzieci i młodzieży, chociaż w tej grupie wiekowej zdarza się rzeczywiście rzadziej niż w średnim czy starszym wieku. Na co zwrócić uwagę, gdy nasze dziecko jest cukrzykiem?
-
Jak długi covid "udaje" inne schorzenia. Niektórzy pacjenci będą żyć z tymi objawami przez resztę życia
Zidentyfikowano ponad 200 różnych objawów długiego covidu, związanych z niemal wszystkimi układami w organizmie. Szacuje się, że co najmniej 65 milionów osób na całym świecie cierpi na długi covid, a liczba przypadków rośnie każdego dnia. Co więcej, liczba ta jest prawdopodobnie znacznie wyższa, ponieważ istnieje wiele nieudokumentowanych przypadków infekcji. Nowe badania wskazują na jeszcze jedno niebezpieczeństwo.