-
Rak jelita grubego - wczesne objawy, leczenie i rokowania. Jeden sygnał powinien cię zaniepokoić
Rak jelita grubego bywa określany mianem "cichego zabójcy", ponieważ może się rozwijać w ukryciu nawet kilkanaście lat, właściwie nie dając większych objawów. Kiedy powinniśmy się zaniepokoić i dlaczego tak ważne są badania przesiewowe w kierunku raka jelita grubego?
-
Co najlepiej jeść na śniadanie, żeby spalić tłuszcz z brzucha i przyspieszyć metabolizm. Dwie najważniejsze zasady
Spożywanie dobrze zbilansowanych śniadań może nam pomóc w odchudzeniu się, a więc też w pozbyciu się tłuszczu z brzucha. Jakich zasad powinniśmy się trzymać, aby stracić na wadze?
-
Drętwienie opuszków palców - czy może świadczyć o poważnej chorobie? Wyjaśniamy
Utrata czucia w opuszkach palców, drętwienie, pieczenie czy uczucie mrowienia, które utrudnia nam chwytanie, trzymanie i wykonywanie innych codziennych zadań, może mieć banalną przyczynę i szybko minąć. Ale może to być też coś niepokojącego, na przykład uraz lub problem z funkcjonowaniem nerwów.
-
Mówią na niego grzyb sarna, krowia gęba, wołowy język. Zachowaj ostrożność, jeśli chcesz go zjeść
Grzyb sarna, krowia gęba, wołowy język to potoczne nazwy sarniaka dachówkowatego. Rośnie głównie w górach, w lasach świerkowych i sosnowych. Czy można go jeść?
-
Cukrzyca. Co można jeść przed snem? Chorzy popełniają często jeden błąd
Wysokobiałkowa i niskotłuszczowa przekąska przed snem może pomóc osobom chorym na cukrzycę ustabilizować poziom cukru we krwi w ciągu nocy i nad ranem. Nie wolno jednak przesadzić z wielkością porcji.
-
To może być przełom w wykrywaniu raka. Polscy naukowcy: Wynik po kilku dniach, a nie tygodniach
- Komórki nowotworowe mają inne właściwości mechaniczne niż zdrowe komórki. Zmiany we właściwościach mechanicznych komórek są jednymi z najwcześniejszych oznak rozwoju nowotworu - piszą badacze z Instytutu Fizyki Jądrowej PAN (IFJ PAN), którzy wraz z naukowcami z innych krajów opracowali nowatorską procedurę wykrywania komórek rakowych. Dzięki temu pojawia się szansa na znacznie szybsze wykrywanie zmian nowotworowych.
-
Co zjeść wieczorem, żeby rano nie mieć zaparć? Dzięki tym produktom dokuczliwy problem zniknie
Zaparcia są jedną z najczęstszych dolegliwości żołądkowo-jelitowych, z jakimi się zmagamy. Warto zatem sprawdzić, czy nie popełniamy błędów dietetycznych i co może nam pomóc uporać się z takim problemem.
-
To popularny lek przeciwbólowy, ale może być szkodliwy. Zawinić mogą błędy w dawkowaniu
Paracetamol stosuje się zwykle w celu zmniejszenia łagodnego lub umiarkowanego bólu, takiego jak ból głowy, ból zęba lub skręcenie, a także do obniżania gorączki spowodowanej chorobami górnych dróg oddechowych (przeziębienie, grypa). Pamiętajmy jednak, że przedawkowanie tego leku może być groźne dla organizmu.
-
Trójkąt na twarzy i malinowy język. Choruje coraz więcej osób
Szkarlatyna to zakaźna choroba bakteryjna, dotykająca przede wszystkim dzieci, ale zdarza się także osobom dorosłym. Łatwo się nią zarazić, szczególnie w grupach rówieśniczych, w przedszkolu czy szkole.
-
Chciała pozbyć się pryszcza z twarzy. Poczuła ból gorszy niż podczas porodu. Uważaj na "trójkąt śmierci"
TikTok jest pełen opowieści młodych kobiet o tym, do czego może doprowadzić zwykłe wyciśnięcie pryszcza, który wyskoczył nam na twarzy. Jedna z użytkowniczek, Hope, podzieliła się swoją historią i teraz przestrzega innych. U niej skończyło się to zakażeniem gronkowcem złocistym. Przyznała, że "ból był gorszy niż podczas porodu". Lekarze dermatolodzy potwierdzają, że konsekwencje rzeczywiście mogą być poważne.
-
Okno żywieniowe - co to jest? Ma coraz więcej zwolenników. Czy to niezawodny sposób, by schudnąć?
Okno żywieniowe to, inaczej rzecz ujmując, ustalone z góry godziny, w których możemy sięgać po jedzenie. To podstawa tak zwanego okresowego postu. Jest to dieta skupiająca się na czasie posiłków, a nie na spożyciu kalorii. Zgodnie z je zasadami posiłki można jeść tylko w określonych godzinach w ciągu doby, a przez pozostały czas należy pościć.
-
Wielu uważa ją za chwast i niszczy. Tymczasem pomoże obniżyć cukier i cholesterol. Jak pić napar z pokrzywy?
W pokrzywie zidentyfikowano szereg ważnych związków, które mogą pomóc w utrzymaniu zdrowia. Wykorzystuje się przede wszystkim właściwości moczopędne i przeciwzapalne wyciągu z pokrzywy. Istnieja także pewne przesłanki, że może pomóc w utrzymywaniu właściwego poziomu cukru oraz cholesterolu we krwi.
-
Wysoki cukier - objawy, których nie można lekceważyć. Mogą być mylące
Cukrzyca lubi atakować po cichu. Istnieje jednak kilka objawów, które mogą wskazywać na początki choroby. Niestety, są na tyle niecharakterystyczne, że mogą "udawać" inne schorzenia. lub być zlekceważone.
-
Przez 80 lat żyła z igłą w mózgu. Winni jej rodzice. Powód jest dramatyczny
- Rosjanka przeżyła 80 lat z igłą w mózgu - donosi "Guardian". Jak to możliwe, że przeżyła tak długo z obcym ciałem pod czaszką, nic o tym nie wiedząc?
-
Mrowienie w stopach to sygnał od organizmu. Może być objawem poważnego schorzenia
Najprostszym wyjaśnieniem wydaje się być niedobór witamin (B1 lub B12). Ale mrowienie stóp może też być sygnałem, że coś poważnie szwankuje w naszym ciele. Z jakimi schorzeniami możemy powiązać taki objaw?
-
Pij codziennie łyżkę tej mikstury. Wzmocnisz odporność i ochronisz się jesienią przed grypą
Przepis na prozdrowotny napój podaje na Instagramie blogerka Nathallae. Składniki tej mikstury są bardzo proste i łatwo dostępne. Są niemal w każdej w kuchni. Jakie jest ich potencjalne działanie?
-
Zabija bakterie i grzyby, obniża cukier we krwi. Wystarczy, że zjesz kilka ziarenek każdego dnia
Nasiona czarnuszki możemy wykorzystać do przyprawiania potraw czy aromatyzowania chleba. Roślinie przypisuje się także pewne korzyści zdrowotne. Zacznij od niewielkich ilości i ciesz się efektami.
-
Jak nie podjadać w nocy? Dzięki tym trzem sposobom pozbędziesz się dodatkowych kilogramów
Nocne podjadanie może zrujnować naszą dietę, szczególnie jeżeli lubimy sięgać po wysokokaloryczne przekąski. Jak sobie radzić z takim niefortunnym nawykiem?
-
Co ma najwięcej witaminy C? Te warzywa wszyscy mamy w kuchni
Najlepszymi źródłami witaminy C są owoce i warzywa, szczególnie te, zjadane na świeżo. Ale nie zapominajmy też o ziemniakach. Najlepiej jest gotować je lub piec w łupinach.
-
Co jeść na śniadanie przy SIBO i czy można pić rano kawę? Te zasady warto znać
W przypadku tej choroby konieczne staje się stosowanie diety bez laktozy i o niskiej zawartości tak wanych cukrów fermentujących. Nie można też przesadzić z ilością błonnika. Co zatem możemy jeść bez obaw?