-
Co pić na oczyszczenie żył i tętnic? Pomóc mogą te napoje
Jakie napoje wybierać, gdy dbamy o zdrowie serca i chcemy przeciwdziałać miażdżycy? Wypróbuj te produkty.
-
Metalowy pręt przebił mu czaszkę. "Inny człowiek. Zaczął siarczyście przeklinać"
Phineas Gage doznał poważnego urazu mózgu, ale cudem przeżył. Potem był już innym człowiekiem. Co jego przypadek powiedział naukowcom?
-
Jak pozbyć się oponki z brzucha bez ćwiczeń i drakońskiej diety? Musisz trzymać się tych zasad
Czy da się zrzucić nadwagę bez większego wysiłku z naszej strony? Jest to trudne i zapewne wymaga czasu. Istnieją jednak pewne strategie, które mogą mieć wpływ na zarządzanie wagą. Ale trzeba sobie zdawać sprawę, że nie obędzie się bez ćwiczeń.
-
Jak często zmieniać majtki? Niektórych odpowiedź może zaskoczyć
Wiemy, że powinniśmy zmieniać bieliznę przynajmniej raz dziennie i prać ją przed ponownym założeniem. Ale co z żywotnością majtek? Kiedy powinniśmy wyrzucić znoszoną bieliznę i kupić nową?
-
Jak schudnąć z ud? Wprowadź w życie te dwie zmiany, a efekty zobaczysz już po miesiącu
Nie ma szybkich rozwiązań, jeśli chodzi o utratę wagi. Jednak niektórym osobom się to udaje. Niewątpliwie potrzebna jest konsekwencja i trochę silnej woli. Musimy bowiem skupić się na dwóch sprawach: dobrze zbilansowanej diecie oraz na aktywności fizycznej.
-
Jak schudnąć z brzucha do lata? Lista najlepszych produktów
Gdy pragniemy zrzucić zbędne kilogramy musimy zmodyfikować naszą dietę tak, aby unikać wysokokalorycznych potraw, ale nie pozbawić się przy tym cennych składników odżywczych. Jedną z dróg jest wybieranie takich pokarmów, które zapewnią nam uczucie sytości na dłużej. Co zatem jeść, aby schudnąć i nie zrujnować sobie przy tym zdrowia?
-
Z czym jeść kanapki na kolację, żeby mieć niski cukier rano? Lepiej zrezygnuj z żółtego sera
Gdy musisz kontrolować cukier lepiej zrezygnuj z wielkich porcji, tłustych lub mocno dosładzanych potraw czy napojów oraz wysokoprzetworzonej żywności i późnych kolacji. Kluczem są umiar, zbilansowana dieta oraz regularne pory posiłków.
-
Jakie choroby przenoszą kleszcze? Co trzeba zrobić po ugryzieniu? To warto wiedzieć
Samo ugryzienie przez kleszcza nie oznacza jeszcze, że zachorujemy na boreliozę czy kleszczowe zapalenie mózgu. Jednak jeśli kleszcz był zakażony wirusem lub bakteriami, a te przedostały się do krwioobiegu, może się to dla nas źle skończyć. Jakie schorzenia przenoszą kleszcze?
-
Najzdrowsza dieta 2023. Eksperci uważają, że to najlepszy sposób na odchudzanie
W 2023 roku, już szósty rok z rzędu, dieta śródziemnomorska zdobyła tytuł najlepszej diety ogólnej. Zajęła również pierwsze miejsca w takich kategoriach jak najlepsza dieta z punktu widzenia zdrowego odżywiania się i najlepsza dieta roślinna. Czy sprzyja też utracie wagi?
-
Syrop z młodych pędów sosny. Jak zrobić legendarne lekarstwo na kaszel?
Syrop z młodych pędów sosny (syrop majowy, syrop pini) przygotowuje się naprawdę prosto, a sekretem jest wykorzystanie dobrego surowca. Pędy zbieramy w czystej okolicy, w słoneczny dzień, a za produkcję zabieramy się zaraz po zbiorach.
-
Czy pokrzywa pomaga schudnąć? Właściwości pokrzywy. O jakiej porze dnia najlepiej pić pokrzywę?
Pokrzywa jest rośliną jadalną, która wykazuje przy tym całkiem sporo prozdrowotnych właściwości. Na co pomaga herbatka z pokrzyw?
-
Jak wygląda kleszcz w ciele? Objawy, które powinny cię zaniepokoić po ugryzieniu
Nie każdy atak kleszcza kończy się zakażeniem i chorobą, taką jak borelioza czy kleszczowe zapalenie mózgu. Może jednak dać się nam we znaki, gdy rozwinie się uczulenie. Jak wygląda ukąszenie przez kleszcza?
-
"Częste mycie skraca życie"? Eksperci zastanawiają się, jak często powinniśmy brać prysznic
Niektórym osobom trudno wyobrazić sobie pominięcie codziennego prysznica. Daje im to poczucie komfortu czy też pozwala rano się dobudzić, a potem czuć się świeżo przez cały dzień. Czy powiedzenie: "Częste mycie skraca życie" ma w ogóle sens?
-
Jeżeli przyjmujesz te leki, lepiej wyklucz ze swojej diety truskawki
Truskawki są pyszne i zdrowe, pełne witamin i ważnych składników mineralnych. Są przy tym niskokaloryczne (oczywiście wtedy, gdy nie dodajemy do nich cukru czy śmietany) i mają niski indeks glikemiczny. Cieszmy się ich smakiem i kolorem, jak długo trwa sezon. Kiedy jednak powinniśmy zachować umiar?
-
Co pić, aby poprawić morfologię krwi? Dodaj do diety ten napój uwielbiany przez babcie
Czy dieta może poprawić nasze wyniki podczas badania krwi? Postarajmy się wybierać takie potrawy i napoje, które są dobrym źródłem żelaza, witaminy C i kwasu foliowego.
-
Dokuczliwe skurcze łydek mogą zwiastować poważną chorobę. Lepiej to sprawdź
Skurcze nóg to bolesne, mimowolne skurcze mięśni, które mogą trwać od kilku sekund do kilku minut. Gdy są bardzo bolesne i częste trzeba sprawdzić ich przyczynę. Może nie być błaha.
-
Czy spanie nago pomaga schudnąć? - zastanawiają się naukowcy. I znajdują odpowiedź
Czy spanie nago pomaga w odchudzaniu? To dość zaskakujący przedmiot badań naukowych. Ale okazuje się, że bardzo pouczający.
-
Co lubi, a czego nie lubi tarczyca? Czy czarnuszka pomoże? Wyjaśniamy
Jakie produkty są najlepsze, a jakie najgorsze, z pubktu widzenia zdrowia tarczycy? Zwróć uwagę na zawartość tłuszczu, jodu i selenu oraz cukrów prostych w diecie.
-
Dieta w nadciśnieniu tętniczym. Czy ser żółty podnosi ciśnienie?
Nadciśnienie rzadko daje zauważalne objawy, "po cichu" niszcząc naczynia krwionośne, serce i inne narządy, takie jak mózg, nerki i oczy. Jednak wysokiemu ciśnieniu krwi można zapobiegać lub je obniżać wprowadzając pewne zmiany w stylu życia, zdrowo się odżywiając, utrzymując prawidłową wagę ciała, regularne ćwicząc. Kluczowe jest też rzucenie palenia oraz ograniczenie spożycia alkoholu. Jak powinna wyglądać nasza dieta przy nadciśnieniu tętniczym?
-
Co pić na obniżenie ciśnienia krwi? Lepiej odstaw te napoje
Wysokie ciśnienie krwi to poważny stan chorobowy, który dotyka olbrzymiej liczby ludzi na świecie i wymaga leczenia. Nadciśnienie jest nazywane "cichym zabójcą", ponieważ zwykle nie daje żadnych objawów, dopóki nie doprowadzi do poważnych uszkodzeń w organizmie. Wiąże się z ryzykiem wielu chorób, takich jak udar mózgu, zawał serca czy zaburzenia czynności nerek. Przy wysokim ciśnieniu uzupełnieniem terapii farmakologicznej powinna być zbilansowana dieta oraz umiarkowany ruch fizyczny.