-
Co pić na obniżenie cukru we krwi? Lista napojów, które warto wprowadzić do menu jeszcze dzisiaj
Kluczem są napoje, które nas nawodnią, a nie dodadzą kalorii. Ważne jest, aby dokonywać zdrowszych wyborów żywieniowych i spojrzeć na swoją dietę z szerszej perspektywy. Najlepiej zacząć od ograniczenia cukru.
-
Co pić na czczo, aby szybciej zgubić tłuszcz z brzucha i przyspieszyć metabolizm
Niskokaloryczny napój, taki jak czarna kawa, może przyspieszyć tempo metabolizmu i pomóc w spaleniu tłuszczu, ale tylko w połączeniu ze zdrową strategią odchudzania. Jakie jeszcze inne napoje warto pić na czczo, gdy walczymy o smukłą sylwetkę?
-
Za wysoki cholesterol. Jeden objaw zauważysz na łydkach
Spójrz, jak wyglądają twoje łydki, czy skóra na nich nie jest nadmiernie gładka i błyszcząca? Uwaga też na zmiany w wyglądzie paznokci. To tylko niektóre symptomy, że możesz mieć problem z wysokim cholesterolem we krwi.
-
Co oznacza obecność białka w moczu? Jakie wyniki powinny wzbudzić niepokój?
Białko w moczu (białkomocz) to zwykle objaw choroby nerek. Jednak nie jest to jedyna możliwa przyczyna. Jakie jeszcze inne stany i schorzenia wiążą się z obecnością białka w moczu? Kiedy powinniśmy się zacząć martwić?
-
Jak jest najgorszy typ cukrzycy? Czy cukrzycę typu 2 można cofnąć?
Nie umiemy jeszcze wyleczyć cukrzycy, ale potrafimy ją kontrolować. Niektórym osobom z cukrzycą typu 2 udaje się też cofnąć swój stan do punktu, w którym nie potrzebują leków lub lepiej radzą sobie z chorobą. Remisja jest możliwa dzięki wprowadzeniu w życie kilku zmian.
-
Czy osoba z cukrzycą może jeść jajka? Tak, ale istotna jest jedna zasada
Jajka można bezpiecznie włączyć do menu, nawet jeśli mamy cukrzycę. Jednakże pod pewnymi warunkami: musimy zachować umiar oraz patrzeć na całą dietę, a nie skupiać się tylko na jednym produkcie. I - co niemniej istotne - przygotować nasze jajko tak, aby służyło zdrowiu.
-
Od jakiej temperatury zaczyna się gorączka? Zbyt wczesne podanie leku to błąd
Gorączka to nasz naturalny mechanizm obronny przy wszelkiego rodzaju infekcjach, to znak, że organizm ruszył do walki. Kiedy jednak gorączka staje się zagrożeniem i jak z nią walczyć?
-
Częste zawroty głowy. Czy jest się czym niepokoić? Kiedy iść do lekarza?
Niewielkie zawroty głowy zdarzają się nam wszystkim od czasu do czasu i zwykle nie oznaczają nic groźnego. Jednak nawracające lub silne zawroty, powiązane dodatkowo z innymi niepokojącymi objawami, wymagają jak najszybszej konsultacji z lekarzem specjalistą.
-
Co pić na szybsze spalanie tłuszczu? Ten jeden napój hamuje apetyt i przyspiesza metabolizm
Gdy walczymy o szczupłą sylwetkę czarna kawa może być naszym sprzymierzeńcem. Pijmy ją jednak z umiarem i bez kalorycznych dodatków.
-
Co jeść na kolację, żeby rano cukier był w normie? Pamiętaj o jednej ważnej zasadzie
Kluczem są zbilansowane posiłki, aktywny styl życia (cuda czyni wieczorny spacer) oraz regularne przyjmowanie leków przeciwcukrzycowych. Dopiero wtedy możemy mówić, że robimy to, co najistotniejsze, aby kontrolować poziom glukozy we krwi.
-
Drętwienie rąk lub nóg. Objaw, którego lepiej nie ignorować. Kiedy iść do lekarza?
Drętwienie rąk czy nóg może być spowodowane wieloma czynnikami i trzeba mieć na uwadze, że nie zawsze jest to zwykły, niegroźny objaw związany z dłuższym przebywaniem w niewygodnej pozycji. Jeśli drętwienie kończyn zdarza się nam często, zwróćmy uwagę na inne dolegliwości, które temu towarzyszą. Niektóre objawy mogą bowiem świadczyć o tym, że cierpimy na poważne schorzenie. W takiej sytuacji nie zwlekajmy z wizytą u lekarza.
-
Jaka jest norma cukru we krwi? Czy cukier 105 to dużo? Przyjrzyj się wynikom badań
Zalecane poziomy glukozy we krwi można w pewnym stopniu interpretować indywidualnie, dlatego też konkretne wyniki badań powinny być zinterpretowane przez lekarza. Niemniej jednak istnieją pewne normy, z którymi warto się zapoznać.
-
Jakie są objawy cukrzycy? Niektóre z nich są nietypowe
Cukrzyca to choroba, która może nas zaskoczyć. Rozwija się w ukryciu, i to nieraz całymi latami, zanim ujawni się w postaci powikłań, które są już trudne do odwrócenia. Jakie są najczęstsze symptomy powiązane z wysokim poziomem glukozy we krwi?
-
Co boli przy cukrzycy? Ten objaw szczególnie budzi lęk
Zaczyna się od łagodnego drętwienia stopy lub dłoni, zaburzeń czucia, potem pojawia się ból, który utrudnia wykonywanie normalnych czynności. Przyczyną są uszkodzenia nerwów spowodowane długotrwałym wysokim poziomem cukru we krwi.
-
Jak schudnąć 10 kg przy niedoczynności tarczycy? Zacznij od prostego nawyku
Niedoczynność tarczycy grozi pewnym przyrostem wagi. Ma to związek z niedoborem hormonów tarczycy, które odpowiadają, między innymi, za przebieg procesów metabolicznych. Jednak gdy rozpoczniemy leczenie oraz wprowadzimy kilka kluczowych zmian w stylu życia, możemy schudnąć lub utrzymać odpowiednią wagę ciała. Nie jest to proste zadanie, ale jak najbardziej wykonalne.
-
Dieta na niedoczynność tarczycy. 5 najgorszych produktów. Lepiej pozbądź się ich z domu
Jak dbać o zdrowie tarczycy? Czy istnieją jakieś konkretne produkty, które powinniśmy wykluczyć z naszego jadłospisu, gdy dowiadujemy się, że cierpimy z powodu niedoczynności tarczycy? Rekomendacje ekspertów
-
Czy zieloną herbatę można pić na pusty żołądek? Pora dnia ma znaczenie
Zielona herbata jest nie tylko smaczna, ma też wiele walorów zdrowotnych. Aby w pełni wykorzystać jej zalety radzi się pić ten napój o pewnych porach. Jakie są najlepsze, a jakie najmniej korzystne godziny na wypicie zielonej herbaty? Czy można ją pić na czczo?
-
Co pić wieczorem, żeby schudnąć i przyspieszyć metabolizm? Wprowadź zmiany i chudnij w nocy
Oto kilka napojów na lepsze trawienie. Wypróbuj przed snem, a rano - prawdopodobnie - zauważysz zmianę.
-
O której godzinie rano mierzyć cukier we krwi na czczo?
Monitorowanie poziomu glukozy we krwi na czczo to jeden z podstawowych pomiarów, który powinna regularnie wykonywać osoba cierpiąca na cukrzycę. Kiedy mierzyć poziom cukru we krwi, aby wyniki były miarodajne?
-
Prawidłowy poziom cukru we krwi z palca. Czy wyniki powyżej 125 mg/dl to już cukrzyca?
- Samokontrola glikemii jest integralną częścią leczenia cukrzycy. Jest to konieczne w przypadku osób przyjmujących insulinę, a także leczonych doustnymi lekami przeciwcukrzycowymi, ponieważ poprawia bezpieczeństwo i skuteczność leczenia - przypomina Polskie Towarzystwo Diabetologiczne. Jak często wykonywać takie badanie i jakie wyniki powinny nas zaniepokoić?