-
Po której stronie jest wyrostek robaczkowy i jak rozpoznać objawy jego zapalenia?
Po której stronie jest wyrostek robaczkowy? To pytanie z pozoru wydaje się proste. Okazuje się jednak, że prawidłowe wskazanie dokładnego umiejscowienia wyrostka robaczkowego wielu osobom sprawia trudność. Dowiedz się, gdzie jest wyrostek robaczkowy i jak objawia się jego zapalenie.
-
Trzęsące się ręce to problem, który dotyka nie tylko osób w podeszłym wieku. Jakie są tego przyczyny?
Trzęsące się ręce są objawem neurologicznym, który może pojawić się u osób w różnym wieku. Chociaż często bywa lekceważony, to gdy zauważymy u siebie tę dolegliwość, powinniśmy zgłosić się do lekarza w celu odnalezienia przyczyny problemu. A jakie mogą być źródła dolegliwości objawiającej się trzęsieniem rąk?
-
Ból głowy z lewej strony - co może oznaczać? [przyczyny i leczenie]
Ból głowy z lewej strony może mieć różne podłoże. Ból głowy zazwyczaj odczuwany jest po obu stronach jednocześnie, ale może zdarzyć się również inna sytuacja. Ból głowy to dolegliwość tak częsta i powszechna, że wiele osób ją bagatelizuje. Częściej sięgamy po tabletkę w celu uśmierzenia bólu, niż szukamy jego przyczyny. Co może oznaczać ból lewej strony głowy?
-
Choroba brudnych rąk może być wywołana przez bakterie, wirusy oraz pasożyty. Jak się przed nią ochronić?
Choroba brudnych rąk to nie jedno, a kilka rodzajów schorzeń, które wywoływane są przez wirusy, bakterie bądź pasożyty. Do zakażenia dochodzi na skutek nieprawidłowej higieny. Skuteczna ochrona przed chorobami brudnych rąk opiera się na kilku prostych zasadach. Ich przestrzeganie jest szczególnie ważne w przypadku najmłodszych.
-
Powikłania po anginie to nie tylko zapalenie zatok. Jakie jeszcze konsekwencje może mieć nieleczona angina?
Powikłania po anginie mogą być niebezpieczne dla zdrowia człowieka. Konsekwencją nieleczonej anginy mogą być m.in. zapalenie zatok, zapalenie ucha środkowego, zapalenie stawów czy ropień okołomigdałkowy. Dlaczego leczenie anginy pod okiem specjalisty jest tak ważne?
-
Zakrzepica nóg dotyczy nie tylko osób starszych i zmagających się z nadwagą. Kto jest nią zagrożony? [przyczyny, objawy, sposoby leczenia]
Zakrzepica nóg to jedno z najczęstszych schorzeń układu krążenia. Nieleczona zakrzepica żył jest bardzo niebezpieczna i może prowadzić do groźnych konsekwencji. W przypadku tej choroby bardzo istotna jest profilaktyka. Gdy już jednak jest niewystarczająca, koniecznym jest podjęcie odpowiednich działań w kierunku poprawy stanu zdrowia. Dowiedz się, co należy zrobić.
-
Borelioza? Objawy po latach w przypadku zakażenia nie są niczym niezwykłym. Czym charakteryzuje się choroba?
Borelioza - objawy po latach od ukąszenia kleszcza i zakażenia się bakteriami Borrelia burgdorferi mogą dotykać różnych narządów i układów organizmu człowieka. Wykrycie boreliozy może być bardzo trudne, ponieważ choroba nie przejawia się charakterystycznymi symptomami, a objawy, na które skarży się osoba zakażona, mogą być przypisane wielu różnym schorzeniom.
-
Po której stronie jest serce i jak rozpoznać dolegliwości związane z układem krążenia?
Po której stronie jest serce? Ból odczuwany w klatce piersiowej, zwłaszcza po lewej stronie, od razu nasuwa na myśl skojarzenia z sercem. Czy słusznie? Choć może się to wydawać oczywiste, wiele osób ma problem z dokładnym określeniem, po której stronie znajduje się serce. Wbrew powszechnie panującej opinii, odczuwanie tzw. kłucia w klatce piersiowej nie zawsze pochodzi od serca i może być objawem innych dolegliwości.
-
Powikłania po grypie nie należą do rzadkości. Jak ich uniknąć?
Powikłania po grypie to bardzo poważny problem, z którym co roku zmaga się wiele osób. Powikłania po grypie przyjmują różną postać i są bardzo niebezpieczne dla zdrowia i życia człowieka. Osoba, którą dotknęły powikłania po grypie zazwyczaj musi być poddana hospitalizacji. Jakie są najczęstsze powikłania po grypie i kto jest na nie najbardziej narażony?
-
Szyjka macicy przed okresem zmienia swoje położenie. Jak się zmienia w różnych fazach cyklu miesiączkowego?
Szyjka macicy przed okresem oraz w różnych fazach cyklu miesiączkowego zmienia swój wygląd i położenie, co jest spowodowane działaniem hormonów. W zależności od dnia cyklu, szyjka macicy ułatwia zapłodnienie albo je uniemożliwia. Dowiedz się, jak wygląda szyjka macicy przed okresem, a także jak zmienia się jej położenie w trakcie trwania cyklu miesiączkowego i z czego to wynika.
-
Blizny po ospie to niechciane "pamiątki" po chorobie wieku dziecięcego. Czy można się ich skutecznie pozbyć?
Blizny po ospie powstają w miejscu, gdzie doszło do uszkodzenia zdrowej tkanki przez wykwit infekcyjny na skórze. Ospa najczęściej przechodzona jest w wieku dziecięcym, ale blizny, jakie po sobie może zostawić towarzyszą nam przez lata i mogą powodować dyskomfort natury estetycznej. Czy jest sposób na skuteczne pozbycie się niechcianych blizn po ospie?
-
Ból jajnika przed okresem - co może oznaczać? [przyczyny i objawy]
Ból jajnika przed okresem to dolegliwość opisywana najczęściej jako uczucie nieprzyjemnego kłucia w okolicy podbrzusza. Co mogą sygnalizować nieprzyjemne bóle jajników? Przed okresem jest to normalne zjawisko, ale niekiedy ból jajników może zwiastować także poważniejsze dolegliwości zdrowotne.
-
Drożdżyca paznokci to częsta infekcja grzybicza, atakująca płytkę paznokcia. Sprawdź, jak rozpoznać przykrą dolegliwość
Drożdżyca paznokci to schorzenie, które atakuje płytkę paznokcia oraz wały paznokciowe. Jest ona wynikiem działania grzybów z rodziny Candida, które nasilają swoje działanie zwłaszcza w środowisku wilgotnym. Sprawdź, czym charakteryzuje się drożdżyca paznokci i jak się z nią uporać.
-
Opuchlizna po wyrwaniu zęba może pojawić się już kilka godzin po zabiegu. Jak sobie z nią poradzić?
Opuchlizna po wyrwaniu zęba może pojawić się już w kilka godzin po zabiegu i utrzymywać kilka dni. Jest to naturalna konsekwencja zabiegu stomatologicznego, niekiedy jednak towarzyszą jej nietypowe objawy, które powinny nas zaalarmować. Dowiedz się, jak zmniejszyć dyskomfort wynikający z opuchlizny po wyrwaniu zęba.
-
Ćwiczenia na kręgosłup piersiowy do wykonania w domu. Poznaj skuteczne sposoby na uśmierzenie bólu kręgosłupa
Ćwiczenia na kręgosłup piersiowy, lędźwiowy i szyjny wzmocnią Twoje ciało i sprawią, że dolegliwości bólowe znacznie zmniejszą swoją intensywność. Regularne ćwiczenia w domu pozwolą zapomnieć o bólu, ale aby były skuteczne muszą być wykonywane dokładnie i systematycznie. Poznaj zestaw ćwiczeń na kręgosłup i zadbaj o zdrowe plecy już dziś.
-
Ćwiczenia na haluksy pomogą zneutralizować uciążliwe schorzenie. Sprawdź jak ćwiczyć w domu
Ćwiczenia na haluksy przeznaczone są dla osób, które mierzą się z problemem tzw. koślawego palucha. Haluksy potrafią być bardzo uciążliwe i znacznie obniżyć jakość życia. Poznaj sprawdzone ćwiczenia na haluksy, dzięki którym poprawisz swój komfort i zmniejszysz skutki przykrej dolegliwości.
-
Mycie zębów to jedna z czynności, którą wykonujemy każdego dnia. Czy na pewno robisz to dobrze?
Mycie zębów to czynność, która jest wpleciona do naszej codziennej rutyny. Głównym celem mycia zębów jest usunięcie resztek pokarmu i bakterii z zębów i przestrzeni międzyzębowych oraz zapewnienie odpowiedniego poziomu pH w jamie ustnej. Jak prawidłowo myć zęby?
-
Syndrom Dorosłych Dzieci Alkoholików dotyka osób, które wychowały się w rodzinie z problemami alkoholowymi. Jakimi cechami charakteryzuje się osoba z DDA?
Syndrom Dorosłych Dzieci Alkoholików dotyka osób, które w dzieciństwie doświadczyły problemów rodzinnych z powodu nadużywania alkoholu przez rodziców lub jednego z nich. Problemy alkoholowe w rodzinie to przykre doznanie, które ma długofalowe konsekwencje. Dowiedz się, jakimi cechami charakteryzuje się osoba, której dotyczy syndrom DDA i na czym polega terapia.
-
Krwiak pod paznokciem najczęściej jest wynikiem urazu mechanicznego. Dowiedz się, jak z nim postępować
Krwiak pod paznokciem najczęściej jest konsekwencją urazu mechanicznego palca, do którego dochodzi np. w wyniku stłuczenia kończyny. Zazwyczaj dolegliwość mija samoczynnie, ale niekiedy konieczna jest konsultacja lekarska. Dowiedz się, jak postępować w przypadku pojawienia się krwiaka pod paznokciem.
-
Myśli samobójcze najczęściej są konsekwencją depresji. Gdzie szukać pomocy w kryzysie emocjonalnym?
Myśli samobójcze to najczęściej konsekwencja depresji, z którą zmaga się coraz więcej osób w różnym wieku. Kluczowe jest odpowiednio szybkie zdiagnozowanie problemu oraz zgłoszenie się po pomoc, która pozwoli na wyjście z emocjonalnego dołka. Dowiedz się, czym charakteryzuje się osoba z myślami samobójczymi i jak wygląda pomoc osobom, które mają tendencje samobójcze.