REKLAMA

 • Czy wiesz, że kaszel jest jednym z częstych objawów z jakimi pacjenci zgłaszają się do farmaceuty? Jak skutecznie leczyć kaszel mokry? Erdosteina - nowość w leczeniu kaszlu mokrego.

  Czy wiesz, że kaszel jest jednym z częstych objawów z jakimi pacjenci zgłaszają się do farmaceuty? Jak skutecznie leczyć kaszel mokry? Erdosteina - nowość w leczeniu kaszlu mokrego.

  Najczęstszą przyczyną kaszlu (zarówno suchego jak i mokrego) są infekcje górnych i dolnych dróg oddechowych o etiologii wirusowej. Przeziębienie przebiega w trzech etapach: Faza I - wniknięcie wirusa do górnych dróg oddechowych. Charakterystycznymi objawami w tej fazie są gorączka, obrzęk, wysięk i przekrwienie błony śluzowej nosa a także suchy kaszel, który powstaje na skutek wydzielania się wodnistego kataru, ściekającego po tylnej ścianie gardła. W II fazie przeziębienia obserwuje się zaleganie gęstego śluzu (stąd powstaje mokry kaszel), a w fazie III dochodzi do nadkażenia bakteryjnego. Gęsty, zalegający śluz w drogach oddechowych powoduje namnażanie się bakterii.

 • Ozonator - jakie ma zastosowanie? Czy warto kupić własny generator ozonu?

  Ozonator - jakie ma zastosowanie? Czy warto kupić własny generator ozonu?

  Ozonator to urządzenie, które służy do produkcji oraz aplikacji ozonu. Z uwagi na swoją wszechstronność, znajduje zastosowanie zarówno wśród osób prywatnych, jak i firm. W obu obszarach odpowiadając za zapewnienie bezpieczeństwa i higieny. Podczas lektury tego artykułu poznasz najważniejsze informacje na temat ozonatorów. Dowiesz się, jak działają, na jakie typy się dzielą oraz gdzie i w jakich okolicznościach są wykorzystywane.

 • Laserowa korekcja wady wzroku - co warto o niej wiedzieć?

  Laserowa korekcja wady wzroku - co warto o niej wiedzieć?

  Dzięki rozwojowi medycyny mamy obecnie wiele możliwości korygowania wad wzroku: mogą to być tradycyjne okulary, soczewki kontaktowe lub metody operacyjne, dzięki którym pozbywamy się wady, np. laserowa korekcja. Co warto o niej wiedzieć?

 • Kiedy wypadanie włosów powinno wzbudzić nasz niepokój?

  Kiedy wypadanie włosów powinno wzbudzić nasz niepokój?

  Czasami zdarza się ten nieprzyjemny moment, kiedy na szczotce do włosów lub poduszce zauważamy nadmiar wypadających włosów. W pierwszej chwili pojawić się może niepokój -to naturalne reakcja, ponieważ utrata owłosienia może wiązać się z wieloma niekorzystnymi czynnikami i zmianami w organizmie. Czy jednak rzeczywiście jest to powód do zmartwień? Kiedy warto reagować i udać się na wizytę do specjalisty?