Pielęgnacja skóry wrażliwej i suchej na wiosnę. Jakie kosmetyki wybrać?

KS
20.03.2018 09:00
Pielęgnacja skóry

Pielęgnacja skóry (123rf.com)

Po zimie cera wydaje się być matowa, a skóra sucha. Dla wielu osób początek wiosny oznacza też podrażnienia, stany zapalne czy wypryski. Jak zadbać o wrażliwą skórą na wiosnę? Podpowiadamy!

Peelingi i maski

Oczyszczające peelingi i odżywcze maski powinny wiosną stać się częścią twojej pielęgnacji. Jeżeli masz wrażliwą lub suchą skórę, wybierz bardzo łagodne peelingi enzymatyczne. Zamiast pocierać twarz, nakładasz na kilka minut peeling, który następnie delikatnie zmywasz. Enzymy zawarte w kosmetyku rozpuszczają martwy naskórek i oczyszczają cerę. Wybieraj głęboko nawilżające maski, ale uważaj - jeśli jakiś kosmetyk powoduje swędzenie lub pieczenie, nie jest on dla ciebie. Zamiast niego wybierz taki o delikatniejszym składzie, z neutralnym pH.

Peelingi i maskiPeelingi i maski kolaż redakcja, materiały partnerów, fot. shutterstock

Tu znajdziesz proste przykłady naturalnych kosmetyków, które możesz wykorzystać w pielęgnacji wrażliwej i suchej skóry na wiosnę >>>

Łagodzenie stanów zapalnych

Wiosna to czas, kiedy warto odbudować kondycję skóry po zimie. Jak wspomnieliśmy już, to również wtedy, ze względu na zmieniającą się pogodę oraz zimowe osłabienie, najczęściej dochodzi do jej podrażnień. Wybieraj kosmetyki nawilżające, w tym serum, kremy wodne i maski w płachcie. Sprawdzają się doskonale przy wrażliwej i przesuszonej cerze oraz będą dobrym uzupełnieniem codziennej pielęgnacji. 

Łagodzenie stanów zapalnychŁagodzenie stanów zapalnych kolaż redakcja, materiały partnerów

Codzienne zabiegi

Pielęgnacja wrażliwej lub suchej skóry na wiosnę powinna przebiegać w następujących krokach:

Wieczorem:

  • oczyść twarz delikatną pianką myjącą lub naturalnym kosmetykiem o neutralnym pH;
  • nanieś tonik, np. różany;
  • nałóż krem nawilżający na noc;
  • 1-2 razy w tygodniu - nałóż olejek, maseczkę lub wykonaj peeling.

Rano:

  • oczyść twarz wodą lub delikatnym kosmetykiem;
  • nanieś tonik;
  • nałóż krem nawilżający na dzień.

Codzienne zabiegiCodzienne zabiegi kolaż redakcja, materiały partnerów, fot. 123rf

Dieta i ćwiczenia

Warto wspomnieć o prawidłowej diecie oraz ćwiczeniach, ponieważ jedno i drugie bardzo mocno wpływa na kondycją całego organizmu, w tym skóry twarzy. Regularne ćwiczenia poprawiają ukrwienie, co korzystnie wypływa na wygląd cery. Z kolei jeżeli twoja skóra jest wrażliwa lub sucha, warto uzupełnić dietę o zielone warzywa, jajka, miód, a unikać nabiału, który bardzo często powoduje pogorszenie się stanu skóry i powstawanie wyprysków. Jeśli nie możesz się bez niego obejść - zamiast nabiału krowiego wybieraj kozi, który jest lepiej przyswajalny przez nasz organizm. 

Więcej o: