DO CZEGO MOŻE DOPROWADZIĆ BAGATELIZOWANIE KATARU?

Katar jest często błędnie utożsamiany z krótką chorobą, z której organizm jest w stanie sam się wyleczyć. Faktycznie, zdarza się, że jego objawy przechodzą samoistnie, jednak zazwyczaj nieleczony, może prowadzić do poważnych powikłań.

Nieleczony katar może doprowadzić do wystąpienia powikłań. Do najbardziej znanych z nich zalicza się zapalenie ucha środkowego i zapalenie zatok. Zapalenie ucha środkowego może być wynikiem zarówno przedostania się wirusa do środkowej części ucha, jak i obrzęku błony śluzowej nosa, która zatyka przewód łączący ucho środkowe z nosem. Do zapalenia zatok dochodzi natomiast, kiedy nos jest zatkany przez wiele dni, a powstałe warunki sprzyjają szybkiemu rozmnażaniu się bakterii w zatokach. Zapalenie zatok objawia się gorączką, zatkanym nosem i bólem głowy, a nieleczone może zakończyć się nawet pojawieniem się polipów, czyli rozrostów tkanek, najczęściej zlokalizowanych właśnie w zatokach, które mogą wymagać chirurgicznej interwencji. Nieleczony katar może doprowadzić także do zapalenia spojówek, krtani czy nawet, w niektórych przypadkach, zapalenia płuc.

Powikłania to tylko jeden z powodów, dla którego nie należy bagatelizować kataru. Podjęcie leczenia oraz odpoczynek skróci czas jego trwania, złagodzi objawy i pomoże szybko stanąć na nogi.

W walce z nieprzyjemnym katarem i w zapobieganiu powstawania jego powikłań bardzo ważny jest wybór odpowiedniego i szybko działającego preparatu na ostry nieżyt nosa. Najlepiej sięgnąć po szybki i zapewniający długotrwałe efekty lek, który przyniesie ulgę podczas kataru i pomoże ochronić się przed możliwymi, uciążliwymi powikłaniami. 

Rozwiązanie na katar

Acatar Control Spray na katar to szybki, i zapewniający długotrwałą1 ulgę lek na ostry nieżyt nosa, który zawiera sprawdzoną substancję czynną oksymetazolinę, będącą nowocześniejszą pochodną ksylometazoliny.

Zawarta  w produkcie Acatar Control oksymetazolina odtyka nos już po 25 sekundach i efekt ten utrzymuje się nawet do 12 godzin.1

Korzyści oksymetazoliny:

. Działa już po 25 sekundach; 1

. Ulga trwa nawet do 12 godzin.1

Acatar Control to rozwiązanie dla osób szukających szybkiego i przynoszącego długotrwałe efekty sposobu na zwalczanie kataru.

1, 2, 3 . Weź oddech!

POJEMNOŚĆ: 15 ML (ok. 300 dawek)

DO STOSOWANIA JUŻ PO 6. ROKU ŻYCIA

________________________________________________________________

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

_______________________________________________________________

1.       ChPL leku Acatar Control, dotyczący początku działania już po 25 sekundach i utrzymywaniu się efektu nawet do 12 godzin.

2.       Pharma Expert, średnia cena detaliczna brutto w Polsce, w okresie I-VII.2017

_________________________________________________________________________________________________________________

Acatar Control. Oxymetazolini hydrochloridum 0,5 mg/ml (0,05%), aerozol do nosa, roztwór. Wskazania: obrzęk błon śluzowych występujący w ostrym zapaleniu błony śluzowej nosa, alergicznym zapaleni błony śluzowej nosa, naczynioruchowym zapaleniu błony śluzowej nosa, zapaleniu zatok przynosowych, zapaleniu trąbki słuchowej, zapaleniu ucha środkowego. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Suche zapalenie błony śluzowej nosa (rhinitis sicca).Podmiot odpowiedzialny: US Pharmacia Sp. z o.o., 50-507 Wrocław, ul. Ziębicka 40